BÜYÜKŞEHİR’DEN MEVLİD-İ NEBİ KONSERİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla tasavvuf musîkisi konseri düzenlendi.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere, Büyükşehir Genel Sekreteri Ercan Turan, daire başkanları ile vatandaşlar katıldı. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musîkisi Korosu’nun verdiği konser, Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Daha sonra “Canım Kurban Olsun Senin Yoluna” adlı konsere geçildi. Sevilen ilahilerin seslendirildiği konser, gönülleri mest etti.

Konser sonunda koro şefi Yaşar Büyükyolcu’ya çiçek takdim eden Büyükşehir Genel Sekreteri Ercan Turan, “Can-ı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Sultan   AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir