Büyükşehir güz dönemi çiçeklendirme çalışmaları devam ediyor

DCIM100MEDIADJI_0057.JPG

2017 YILI İÇERİSİNDE 2 MİLYON 220 BİN ÇİÇEK DİKİLDİ

Güz dönemi çalışmaları ile Malatya’yı rengârenk bir görünüme kavuşturan Malatya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı, çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Malatya genelinde yapmış olduğu çalışmalarla halkın büyük beğenisini kazanan Park Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, 2017 yılı içerisinde yapmış olduğu yeşillendirme, çiçek ve fidan dikimi çalışmalarıyla göz dolduruyor.

Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri 2017 yılı içerisinde özellikle Çevreyolu üzerinde bulunan kavşak ve orta refüjler başta olmak üzere Tecde ve Şehir Mezarlığı yolu ile Yusuf Özal Caddesinde çiçeklendirme ve ağaç dikim çalışmaları gerçekleştirdi. Ayrıca, vatandaşların yoğun olarak kullandığı İnönü Caddesi, Yaşam ve Spor Merkezi çevresi, Nikâh Sarayı çevresi, saat kuleleri ve çevrelerinde peyzaj düzenleme, yeşillendirme ve çiçeklendirme çalışmaları gerçekleştirdi.

Malatya genelinde yapılan çalışmalar kapsamında 10 bin 460 adet yapraklı ağaç, 5 bin 300 adet ibreli ağaç, 145 bin adet bodur ve çalı türü bitki, 2 milyon 220 bin mevsimlik çiçek ile 770 bin lale ve nergis soğanı dikimi yapıldı.

Malatya genelinde yaz kış yapmış olduğu çalışmalarla halkın büyük beğenisini kazanan Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Malatya’nın görsel güzelliğini artırmak için çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir