Büyükşehir Belediyesinden, hayat veren proje

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman:

“Büyükşehir Belediyesi olarak kadınların kan vermesi konusunda farkındalık oluşturuyoruz”

Mardin Büyükşehir Belediyesi, örnek bir çalışmaya daha imza attı. Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı öncülüğünde başlatılan, “Kadınlar Kan Verir, Hayat Verir” projesi kapsamında belediye, kamu kurum ve kuruluş ile sivil toplum kuruluşlarından kadınlar, kan verme kampanyasına katıldı. Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı önündeki hayat veren kampanyaya, kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Kan verme işlemi, 10.00 ile 17.00 saatleri arasında devam edecek.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak kadınların kan vermesi konusunda farkındalık oluşturuyoruz”

Yaman, “Ülkemizde kadınların kan verme oranı çok düşük. Bu orana dikkat çekmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığının öncülüğünde, ‘Kadınlar Kan Verir, Hayat Verir’ projesini hayata geçirdik. Belediye bünyesinde çalışan kadınlar, kadın stklar ve diğer kadın kuruluşlarla birlikte Kızılay’a tam destek verdik.”

Katılımın beklentilerin üzerinde olduğuna işaret eden Yaman, şunları söyledi: “Kan bağışı ihtiyaç duyulduğunda değil her zaman yapılması gereken ve hayati önemi olan güzel bir davranış. Özellikle kış aylarında kan stoklarının azaldığını biliyoruz. Bundan dolayı kan bağışı konusunda Kızılay’a desteğimiz devam edecek. Katılım beklentilerimizin de üstünde. Kan veren tüm kadınlarımıza teşekkür ederim.”

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir