BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPORCULARI AVRUPA YOLUNDA)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

SPORCULARI AVRUPA YOLUNDA

Amatör spora ve sporculara verdiği destek ile Eskişehir’de başarılı sporcular yetiştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası müsabakalarda Eskişehir’i en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Son olarak Eskişehir Büyükşehir Yüzme Gençlik ve Spor Kulübü, 8 sporcusuyla katıldığı Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası’nda madalyaları topladı.

Aksaray’da 16-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Bedensel Engelli Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları 12 altın, 6 gümüş, 2 bronz madalya kazanarak şampiyonanın yıldızı haline geldiler. Başarılarıyla dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün sporcuları olan Ömer Onur İnci, Mehmet Bakır Eğilmez, Sümeyye Boyacı Avrupa barajlarını da aşarak, İrlanda’da yapılacak Bedensel Engelliler Avrupa Yüzme Şampiyonası’nda Milli takım forması altında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Başarılarından dolayı sporcuları ve Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yöneticilerini tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Büyükşehir Belediyesi olarak amatör sporlara verdiğimiz desteklerin böyle gurur duyulası başarılar ile meyvelerini toplamak bizleri son derece mutlu ediyor. Geçtiğimiz günlerde Paralimpik Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası’nda aldığı madalyalar ile göğsümüzü kabartan Sümeyye’den sonra Türkiye Şampiyonası’nda da sporcularımız büyük bir başarıya imza attı. Bizler Eskişehir’de amatör sporlara ve başarılı sporcularımıza destek olmaya, başarılı sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz. Aksaray’da Eskişehir’i temsil eden sporcularımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir