Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımlarla yüz güldürmeye devam ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlamında yaptığı çalışmalarla yüz güldürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için açılan Lojistik Merkezi’nde binlerce vatandaşa gıda ve giysi yardımı yapıldı. Yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların öz bakımları, ev temizliklerinin yanı sıra ibadethanelere götürülerek dini vecibelerinin yerine getirilmesi sağlandı. Yaptığı çalışmalarla sosyal belediyecilikte örnek olan Mardin Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yanı başında olmaya devam edecek.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç duyulan her yerde vatandaşımızın yanındayız” dedi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşları yalnız bırakmadıklarına vurgu yapan Yaman, “Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek çalışmalarımıza şekil veriyoruz. Bu bağlamda önceliklerimiz arasında aldığımız gençler, öğrenciler, engelliler ve kadınların yanı sıra özellikle şehrimizde ihtiyaç sahibi vatandaşları tespit ederek ihtiyaçlarını giderme konusunda çalışma arkadaşlarımızla birlikte gecemizi gündüzümüze kattık. Şuan bu çalışmaların meyvesini aldık ve şehrimizde binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaştık” diye belirtti.

Yaman, şunları söyledi: “Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde bölgenin en büyük lojistik merkezini kurduk. Lojistik merkezinde vatandaşlarımızın giysi ve gıda başta olmak üzere ihtiyaçlarını tespit ettik. Binlerce vatandaşımızın ihtiyacını giderdik. En başta söylediğimiz gibi belediyemizin imkanlarını gençlerimiz, kadınlarımız, engellilerimiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz.”

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir