Büyükpark’a sihirli dokunuşlar

Büyükpark’a sihirli dokunuşlar

Büyük Parkı vatandaşların keyifle zaman geçirebileceği bir alana dönüştürme hedefiyle hareket eden Bornova Belediyesi, son 4 yılda yaptığı çalışmalarla dikkat çekti.
Büyükpark içindeki yenilemeler, açılan özel temalı kafeler ve mini golf sahaları sayesinde Bornovalılar özellikle yaz aylarını daha renkli geçiriyor.
Bornova Beldiyesi, son 4 yılda açtığı özel temalı kafeler ve parklara yaptığı yenileme çalışmaları ile Bornovalılara özel alanlar sunuyor. Özellikle Büyükpark içinde hayata geçirilen projeler sayesinde artık vatandaşlar yaz aylarını daha keyifli geçiriyor. Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi, Bornova Belediyesi Kültür Merkezi ve Gençlik Merkezi’nin bulunduğu alanda havuz ve çocuk oyun alanı yeni konseptleriyle hizmet veriyor. Çevre düzenlenlemelerinde eski hurda araçlardan yaratılan saksı arabalar görsellik katarken, özel temalı kafelerde vatandaşlara keyifli zaman yaşatıyor. Kafelerin önünde bulunan mini golf sahaları ise özellikle çocuklar için ayrı bir eğlence alanı oluyor.
Özel Temalı Kafeler
Yıllardır Bornovalıların uğrak noktası olan Kızlar Kahvesi yenilenmiş haliyle hizmet vermeye devam ediyor. Bornova Belediyesi tarafından down sendromlu bireylerin sosyal hayatın içinde yer alabilmeleri için hayata geçirilen ve Türkiye’ye örnek olan proje +1 Down Kafe’de vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Ayrıca Büyükpark içinde son olarak hizmete açılan ve yaş almış büyükler için özel olarak tasarlanan Çınar Evide günün her saatinde dolu oluyor.
Bornova Belediyesi’ne bağlı İZBAŞ tarafından işletilen mekanlar 08.00-24.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Modern oyun alanı

Rengarenk görüntüsü ile ilgi gören çocuk oyun alanında 0-5 yaş ve 5-12 yaş arası çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayan aktiviteleryer alıyor. Modern ve kullanışlı yapısıyla da dikkat çeken alanda trambolinden müzik aletlerine kadar birçok farklı oyuncak bulunurken, birbirinden farklı zemin oyunlarıda çocukların beğenisini kazanıyor.
Modern havuz
Vatandaşlardan gelen talep ve öneriler doğrultusunda Büyükpark içinde yapılan yenileme çalışmaların da mevcut olan havuz da daha modern bir hale getirildi. Eski görünümünde tamamen farklı olarak tasarlanan alanda kuru havuz yapısıyla yeni bir havuz yapıldı.
Tekonolojik donanımların yer aldığı havuzda bulunan müzik ve ses sistemleri sayesinde ziyaretçiler keyifli vakit geçiriyor.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir