Bursa’da vatandaşların talepleri yerine getiriliyor

Yıldırım Belediyesi, oluşturduğu “mobil çözüm merkezi” ile vatandaşların taleplerini kısa sürede yerine getiriyor.

İlçe sakinlerinin belediyedeki bürokratik işlemlerinden mahallelerinde karşılaştığı olumsuzluklara kadar bütün taleplerine cevap veren Yıldırım Belediyesi, Basın Yayın Müdürlüğü bünyesinde “çözüm merkezi” oluşturdu. Çağrı merkezi, sosyal medya, saha araştırma ekibi ve dış kurumlar aracılığı ile belediyeye ulaşan dilekçeler ilgili müdürlüklere iletiliyor. Vatandaşların acilen çözülmesi gereken meseleleri mobil hizmet aracı ekibiyle yerinde inceleniyor. Öte yandan iç yazışma sistemindeki aksaklıkların çözülmesi ve müdürlükler arasındaki iş koordinasyonunun sağlanması, gelen taleplerin sistem üzerinde belirli olan termin süresi içinde çözülmesi sağlanıyor.

Vatandaşların meselelerinin kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması maksadıyla bu birimi hayata geçirdiklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Belediyecilik hizmetlerimizde Yıldırımlıların memnuniyetini ve mutluluğunu önceliğimiz sayıyoruz. Hemşehrilerimizin karşılaştıkları problemlerin çözümü ve bürokratik işlemlerinin hızla gerçekleşmesi mühim. Bunun için çözüm merkezimizi faaliyete geçirdik. Taleplerin hızla tespiti ve ilgili birime aktarılarak kısa süre içerisinde çözülmesi için mobil ekip kurduk. Son üç ay içerisinde mobil ekibimizle 240 talebi yerine getirdik. Tespit edilen aksaklığın ilgili birime aktarılması sonrasında konunun sonuçlanana kadar takibini yaptık” dedi.

FEYZA KÖYLÜ

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir