Bornovalı çocuklar hakları için yürüdü

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, Bornova’da anlamlı

etkinlikler kutlandı. Düzenlenen yürüyüşte haklarını haykıran
çocuklar, kendi sözleşmelerini oluşturdu. Bu özel günde
yanlarında olduğu çocuklara seslenen Bornova Belediye Başkanı
Olgun Atila, “Biz sizlerin mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayıp,
geleceğe umutla baktığı Bornova yaratmak için çalışıyoruz” dedi.
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, Bornova’da Bornova Belediyesi ve Bahçehir Koleji’nin düzenlediği etkinlikler ile kutlandı. Büyük Park’ta
toplanan çocuklar, ellerinde pankartlar ve dövizlerle yürüdü, haklarını
haykırdı. “Haklarımızı yazıyoruz” sloganı ile düzenlenen etkinlikler,
yürüyüşün ardından Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam etti.Kendi sözleşmelerini oluşturdular.Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın Eşi ile birlikte izlediği programın sunumunu kızları Seda yaptı. Düzenlenen panelde Sude, Sena ve Ada isimli öğrenciler ‘Haklarımız Nelerdir’, ‘Sözleşme Maddeleri’ ve‘Katılım Nedir’ başlıkları ile sunumlar yaptı. Etkinliğe katılan çocuklar Başkan Atila’dan istediklerini kağıtlara yazarken, tek tek söz alıp,Bornova Belediyesi’nin çeşitli yerlerindeki binalarına asılmak üzere kendi sözleşmelerini oluşturdu.Kardeşlik şarkılarını birlikte söylediler.Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile BELGEM’de eğitim desteği alan çocukların düzenlenen ortak atölyede yaptıkları afişler de aynı alanda sergilendi. Etkinliğin en coşkulu anları ise Bornova Cumhuriyet Evi’nde müzik eğitimi alan çocukların gösterisinde yaşandı. Onların şarkılarınasalonu dolduran yüzlerce çocuk ellerindeki Türk Bayrakları ile eşlik etti.Başkan Atila: Sizler için çalışıyoruz.Etkinlikte çocuklara seslenen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila,“Sizler geleceğimizsiniz. Biz sizlerin mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayıp,geleceği umutla baktığı Bornova yaratmayı amaçlıyoruz. Sorgulayan,
araştıran nesiller yetişmesini arzuluyoruz. İşte bu nedenle BELGEM,Mevlama Toplum ve Bilim Merkezi, Genç Kaşifler Bilim Evi, Dost Bilim Evi ve Çocuk Kulübümüz ile sizler için projeler üretiyoruz” diye konuştu.
Başkan Atila, yapımı devam eden Çocuk Dünyası, Hayal Bornova ve Çocuk Köyü projelerini de anlattı.

Bahçeşehir Koleji Bornova Kampüsü Müdürü Zeynep Hülagü ise tüm çocukların Dünya Çocuk Haklarını Günü’nün kutlayarak, yapılan işbirliği için Bornova Belediyesi’ne teşekkür etti.Bornova Büyük Park’taki yürüyüş renkli anlara sahne oldu.

 

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir