Bornova’da çevre değerlerinin korunması için örnek çalışma

Bornova’da çevre değerlerinin korunması için örnek çalışma

Gençler iklim değişikliğine dikkat çekti

“Dünya İklim Similasyonu İzmir 2017” çalışması Bornova Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirildi. İklimin korunmasını sağlayacak genç liderlerin yetiştirilmesinin hedeflendiği etkinlikte, bu konunun devletler arasında nasıl müzakere edildiği katılımcılara uygulamalı olarak öğretildi.

İzmirli gençler devletler arasında gerçekleştirilen iklim müzakerelerini Bornova Belediyesi, Bornova Kent Konseyi ve Eğitimde Sistem Düşüncesi Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleştirdi. Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde “Dünya İklim Similasyonu İzmir 2017” etkinliğinde biraraya gelen gençler, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın simülasyonunu yaptı. Dünya devletlerinin delegasyonu rolünü üstlenen gençler, iklimin korunması için alınması gereken önlemleri kabul ettirmeye çalıştı.

Amaç farkındalık

İzmir İklim Similasyonu Ekibi Yöneticisi Barış Can Sever, amaçlarının hem iklim için genç liderler yetiştirmeye bir yol açmak hem de iklim değişikliği hakkında farkındalık yaratmak olduğunu söyleyerek, “Bu etkinlikte bir yandan iklim değişikliği hakkında bilimsel bilgileri paylaşırken bir yandan da devletler tarafından bu konunun nasıl müzekere edildiğini, nasıl kararlar alındığını anlattık” dedi. Sever, Bornova Belediyesi, Bornova Kent Konseyi ve Eğitimde Sistem Düşüncesi Derneği’ne verdiği destekler için teşekkür etti.

Daha temiz bir dünya için

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, gençlerin yaptığı etkinliğin iklim konusunda farkındalık yaratmak adına çok önemli olduğunu belirterek, “Bornova Belediyesi, başlıca hedefleri arasında karbon salımını düşürmek olan Avrupa Enerji Kentleri Ağı’nın etkin bir üyesi. Daha temiz bir dünya için çalışıyoruz, aynı amaç için yapılan etkinliklere destek oluyoruz” dedi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir