BORKEM’de eğitim alan kadınlardan Mutfak Atölyesi kursiyerlerine hediye

Bu önlüklerin anlamı çok büyük

Bornova Belediyesi Konfeksiyon Eğitim Merkezi’nde eğitim alan kadınlar, ilk ürünlerini Bornova Belediyesi Muftak Atölyesi kursiyerleri için dikti. Bornova Bizim Evimiz yazılı önlükler, Evka-3’deki Mutfak Atölyesi’nde gerçekleşen kahvaltıda, BORKEM’in ilk dönem kursiyerleri tarafından hediye edildi. Bu özel buluşmada kursiyerle birlikte olan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, istihdama yönelik olarak hayata geçirilen iki projemiz kapsamında eğitim alan kursiyerlerin biraraya geldiği etkinliğin çok anlamlı ve mutluluk verici olduğunu söyledi.

Bornova Belediyesi’nin Ege Üniversitesi ve MTK Tekstilciler Sitesi’nin işbirliği, İzmir Kalkınma Ajansı’nın desteği ile hayata geçirdiği Konfeksiyon Eğitim Merkezi’nde eğitim alan kadınlar, ilk ürünlerini Bornova Belediyesi Muftak Atölyesi kursiyerleri için dikti. Bornova Bizim Evimiz yazılı önlükler, Evka-3’deki Mutfak Atölyesi’nde gerçekleşen kahvaltıda, BORKEM’in ilk dönem kursiyerleri tarafından hediye edildi.

Çok anlamlı bir buluşma

İkinci Dönem Aşçı Yardımcısı, Pastacı Yardımcısı ve Servis Elemanı Profesyonel Meslek Edindirme Kursu’nda eğitim alan kursiyerlerin hazırladığı kahvaltıda konuşan Başkan Olgun Atila, “İstihdama ve meslek edindirmeye yönelik olarak hayata geçirdiğimiz iki projemiz kapsamında eğitim alan kursiyerlerimizin biraraya geldiği bu etkinlik gerçekten çok anlamlı ve mutluluk verici. Kurslarımız sayesinde, vatandaşlarımızı meslek sahibi yaparken, hem Mutfak Atölyemiz, hem de Konfeksiyon Eğitim Merkezimizde gerçekleşen üretimlerle tasarruf sağlıyoruz” diye konuştu.

Ev kadınları meslek sahibi oluyor

Bornova Belediyesi’nin kadınların istihdamına yönelik olarak Ege Üniversitesi ve MTK Tekstilciler Sitesi birlikte, Çamdibi’nde hayata geçirdiği Bornova Konfeksiyon Eğitim Merkezi’nde(BORKEM) sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grup halinde gerçekleşen ilk dönem Dikiş Makinası Operatörü kursuna, toplam 35 kadın katılıyor. Çoğunluğu ev kadını olan kursiyerler, 2.5 ay süren kursta haftaiçi her gün olmak üzere, günde dört saat eğitim alıyor. Kadınların bir konfeksiyon atölyesinde çalışabilmeleri için gerekli tüm donanıma sahip olarak mezun olacakları kurslarda Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri ile Bornova Belediyesi’nin uzman personelleri eğitim veriyor. İŞKUR’un destek verdiği iş garantili eğitim kursta, kursiyerlerin MTK Tekstilciler Sitesi’nden işverenlerle iletişim kurmaları da sağlanıyor.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir