BİZİM İNSANLAR FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

BAŞKAN TOKSOY, “DÖRTYOL’UN GEMİŞİNİ, GELECEĞİ İLE BULUŞTURDUK”

Dörtyol Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Bizim İnsanlarımız’ fotoğraf sergisi Başbuğ Alparslan Türkeş Parkında Başkan Toksoy’un katılımı ile gerçekleşti. Fotoğraf sergisi 17-18-19 Kasım 2017 tarihlerinde saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Milli Mücadele yıllarından günümüze kadar uzanan fotoğrafların yer aldığı sergi Eğitimci-Araştırmacı Kadir Aslan’ın arşivinden yararlanarak hazırlandı. Fotoğraf sergisinde Dörtyol’un köklü aileleri, tanınmış simalarından oluşan karma sergi vatandaşların ziyaretine açıldı.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’un açılışını gerçekleştirdiği sergi, Dörtyol’un tarihine damga vurmuş siyasetçiden, iş adamına, esnafından, tarım işçisine kadar tanınmış isimlerin yer almaktadır. Bu sergide 100 yıllık tarihe tanıklık etmiş isimleri ve büyüklerinizi özlemle yâd edebilirsiniz.

Bizim İnsanımız fotoğraf sergisinde konuşan eğitimci yazar Kadir Aslan, Dörtyol’da son 100 yıla anıklık etmiş insanlarımızın yer aldığı sergi Dörtyol Belediyesi Kültür hizmeti olarak açıldı. Bizlere desteğini esirgemeyen değerli Başkanımız Yaşar Toksoy’a ve değerli ekibine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Araştırmacı Eğitimci Kadir Aslan’ın konuşmasının ardından Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy yaptığı konuşma da, Geçmişi bilmeyenler, geleceğini ve yarınlarını doğru inşa edemezler. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de tarif ettiği gibi “Benim en sadık dostlarım Dörtyol’dadır”  ifadesinin derinliğinde yatan isimlerin fotoğrafları da bu sergide yer almaktadır. Bu güzel kültür hizmetinde bizlere desteği ile onurlandıran değerli hocamız Kadir Aslan’a çok teşekkür ediyorum.” İfadesine yer verdi.

Açılış konuşmasının ardından parkın içerisinde yer alan fotoğraflar gezildi. Fotoğraf sergisi 17-18-19 Kasım tarihlerinde 10.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir