Birlik başkanı hakkında “suç duyurusu” gibi suçlama!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in oda başkanları ile buluşmasında davet edilmediği için yer almayan Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Karakeçili, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı’nın sahte oda kurduğunu iddia ederek, elinde bunu kanıtlayacak belgeler olduğunu açıkladı.

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Karakeçili, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay’ı sahte oda kurmakla itham etti. 15 Temmuz’da esnafın parasıyla tatile çıktığını iddia ettiği oda başkanına sert tepkide bulundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile haftasonu oda başkanlarının buluşmasına davet edilmeyen isimlerden birisi olan Osman Karakeçili, Birlik başkanı Şefik Bakay’ı hedef alarak, hem tepki gösterdi hem de hakkında önemli iddialar ortaya attı.

Karakeçili, toplantıda 20 oda başkanının bulunduğunu belirterek Birlik Başkanı Bakay için adeta ateş püskürdü.

Bakay’ı başkalarının yönettiğini iddia eden Karakeçili, ” 100 üyesi olan bir odada yönetim kurulu üyesi ve birliğin genel sekreteri gelip orada odalar birliği başkanlığı yapıyor” dedi.

Diğer oda başkanlarına seslenen Karakeçili, “Sizin gibi tecrübeli bu işleri iyi bilen başkanlar var aranızda neden bunu başkan yaptınız? Tabi mevcut başkanı başkaları yönetiyor kendisi oraya yönetemez zaten” diye konuştu.

 

“SAHTE ODA KURDU, ELİMDE EVRAKLAR VAR”

Karakeçili Bakay’ın sahte oda kurduğunu iddia ederek elinde belgeler olduğunu açıkladı. Karakeçili ” Mevcut başkan bazı odalarda üye çalarak esnafın yerine sahte imzalar atarak karma oda kuran bir başkan. Elimde resmi belgeli evraklar var sahte oda kurduğuna dahil.15 temmuz gececi esnafın parasıyla tatile giden başkan. Birde diyor Urfa sorunları için toplandık. Ne yaptın urfa esnafına çık açıkla. Yazık Urfa’ya yazık! Esnafın önünü tıkadın yazık. ŞUTSO’dan sonra oraya da kayyum atasınlar. Tırşıkçı,yallahçi zihniyetinden vazgeçilmeli. Urfa’ya hizmet eden insanları koltuk başına getirin” diye konuştu.

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir