BİNLERİN CUMHURİYET HAYKIRIŞI GECENİN KARANLIĞINI AYDINLATTI

Mezitli Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıldönümü nedeniyle binlerce vatandaşı ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’nde buluşturdu. Demokrasi Meydanı’nda başlayarak Amfitiyatro’ya kadar devam eden yürüyüş boyunca slogan atan Mezitlililer, Cumhuriyet ve Atatürk sevdalarını haykırdı.
Mezitli Belediyesi tüm resmi bayramlarda geleneksel hale getirdiği meşaleli yürüyüşe 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da devam etti. Demokrasi Meydanı’nda başlayarak Amfitiyatro’ya kadar devam eden Cumhuriyet Yürüyüşü binlerce vatandaşı buluşturdu. Tunceli’den gelen iki şehidimize saygı nedeniyle sadece slogan atıldığı ve marşların okunduğu yürüyüşe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekilleri, Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır, CHP İl Başkanı Adil Aktay, çeşitli siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve 7’den 70’e binlerce vatandaş katıldı.
Bin metre uzunluğunda ki Atatürk ve Türk Bayrağı’nın taşındığı yürüyüşte folklorik kıyafetleri ile katılan Mersina Halk Dansları Topluluğu, ilginç kostümleriyle Pompei Tiyatrosu oyuncuları, ışık ve görsel şovları ile CHP Gençlik Kolları üyeleri, yürüyüşün renklenmesini sağladılar.
Yürüyüşün ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri Amfitiyatro’da devam etti. Mersina Halk Dansları Topluluğu’nun ‘Zeybek’ gösterisi, Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi öğrencilerinin ‘Vals’ dansı ve Mersin Devlet Opera ve Bale Müdürlüğü sanatçılarının türküleri Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doruğa taşıdı. Amfitiyatro’yu dolduran binlerce vatandaş hep bir ağızdan ‘Andımız’ı okurken, etkinlik boyunca ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganı gecenin karanlığını aydınlatmaya yetti.
Mezitli Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında başarılı olan öğrencilere ödüllerinin dağıtıldığı etkinlikte Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan yaptığı konuşmada, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün demokrasi ve cumhuriyet anlayışına dikkat çekti.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir