Biga kültür ve sanat etkinlikleri başladı

Biga’nın kültür ve sanat yaşamını hızlandıran ve 4 gün sürecek Biga Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nin 3’üncüsü 18 Mayıs Perşembe günü saat 12:00’de kortej yürüyüşü ile başladı.

Hamdibey Mahallesi’nde yer alan Köprülülü Kaymakam Hamdi Bey heykeli önünden başlayan yürüyüş, Biga turunun ardından Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde sona erdi. Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilerin ortak açılışı yapıldı ve ardından kokteyle geçildi.
Bigalı ressamlar buluşması resim sergisi, Coşkun Aral’ın fotoğraf sergisi, Atilla Can’ın Ebru sergisi, Gürhan Yücel’in heykel sergisi, Ali Demirkol’un madeni para koleksiyonu Biga Atatürk Kültür Merkezi fuaye salonunda 4 gün boyunca sanatseverler için bulunacak. Şehir Parkı’nda atölye çalışmaları ve gün boyu sürecek çocuk oyunlarının yer aldığı etkinlikler ile Biga’nın çeşitli yerlerinde farklı grupların halk oyunları gösterileri başladı.
Kortej yürüyüşü ve sergi açılışına Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, CHP Biga İlçe Başkanı Özgür Ceylan, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Biga Kent Konseyi Başkanı Sedat Şahin, belediye meclis üyeleri Zafer Taşkın, Ünal Tekeli, Recai Cesur, Erhan Sürer, Birol Özlenir ve davetliler katıldı.
Öte yandan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Belediye Meydanı’nda 19 Mayıs Cuma akşamı saat 20:30’da Tuğçe Haşimoğlu ve saat 21:30’da ise Gökhan Türkmen konseri gerçekleşecek. Ayrıca aynı gün saat 20:00’de ise Onurhan Ateşli ve Melis Niksarlı tango gösterisi sahne alacak. Çanakkale Boğaz Komutanlığı Bandosu’nun konseri 21 Mayıs Pazar günü Şehir Parkı amfi tiyatrosunda saat 19:00’da başlayacak.

Sabiha BAŞARAN

Sabiha Başaran

Çapanoğlu Medya Grup’un Yerel Yönetim Asistanı olana Sayın BAŞARAN 01 Ocak 1991 Mut/MERSİN doğumludur. Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü mezunu ve Gaziantep Üniversitesi’n de formasyonunu tamamlayarak Biyoloji öğretmeni olmuştur. Çapanoğlu medya grup'ta iş yaşantısına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir