Belen Kaymakamlığı’nın Erasmus+ Projesi Final Gösterisi İle Kültürleri Buluşturdu

Avrupa Birliği Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen ve Belen Kaymakamlığı tarafından yürütülen“Culture Brings Us Together” adlı projenin final gösterisi Belen Kaymakamı Abdulaziz AYDIN, Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı Müdürü Prof.Dr. Zafer Savaş DOĞANTAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir ŞAHAN ile öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla 20 Kasım 2017 tarihinde Bahçeşehir Koleji konferans salonunda İtalyan, Romen ve Türk katılımcıların eşliğinde gerçekleştirildi. Proje koordinatörü Yeliz SEVİM’in açılış konuşmasıyla başlayan program Romanya, Türkiye ve İtalya’ya özgü geleneksel dansların bir arada yapılması, her ülkeye ait şiirlerin okunması ve kültürlere ait öykülerin anlatımıyla devam etti.

Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM konuşmasında; İnsanların iletişim halinde olması için aynı dili konuşmalarına gerek yoktur, insanları birbirine bağlayan ortak değerler bulunmaktadır. dedi. Projenin amacının; İtalya, Romanya ve Türkiye’ye özgü geleneksel değerleri danslar ve müzikler eşliğinde harmanlamak, kültürleri tanımak, kaynaşmayı sağlamak, sevgi, barış, hoşgörü ve dostluk içinde yaşadığımızı herkese göstermek olduğunu belirtti.

Belen Kaymakamı Abdulaziz AYDIN; Başka ülkelerden gelip birbirini tanımayan 24 gencin sadece bir haftalık süre içerisinde farklı kültürlere sahip olmasına rağmen ortak bir noktada buluştuklarını gördüğü için çok mutlu olduğunu ve bu proje sayesinde ülkelerarası dostlukların pekiştiğini belirtti.

Bir Başkadır Benim Memleketim adlı şarkının 3 farklı dilde söylenmesiyle kültürlerin harmonisinin en güzel örneği olan program son buldu.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir