Bayındır’ın 96. Kurtuluş Yılı Görkemli Anlara Sahne Oldu

Bayındır’ın kurtuluşu’nun 96.yılı dolayısıyla Bayındır Belediyesi tarafından ilçe stadyumu’nda düzenlenen konsere ilgi oldukça yoğun oldu.

Bayındır Belediyesi tarafından düzenlenen kurtuluş etkinlikleri gündüz programıyla başladı. Gerçekleşen programda canlandırılan temsili kurtuluş savaşı sahnesi büyük beğeni topladı. Ardından ziyaret edilen Arıkbaşı şehitliğine İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk ve Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli çelenk bıraktılar.

Bayındırlılar Konserle Coştu

Bayındır Belediyesi tarafından organize edilen konserde sahneyi ilk önce renkli sunumuyla ve Hakan Doğanay ve dans ekibi alarak Bayındırlıları geceye hazırladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise sahneyi pop müziğin sevilen isimlerden Tuğba Ekinci aldı. Son olarak sahneye Türk müziğinin güçlü sesi Edip Akbayram çıktı ve konser alanını dolduranlara unutulmaz bir gece yaşattı. Sanatçı Akbayram’a çiçeğini vermek üzere sahneye çıkan Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli şunları söyledi ‘‘Büyük üstad ile nefis bir gece yaşadık. Gençliğimizin o güzel parçalarını bizlere tekrar dinlettiği bizi o güzel zamanlara tekrar götürdüğü için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Besteleriyle, güzel sesiyle ve en güzeli de olgun kişiliğiyle bizleri kendisine tekrar hayran bırakan Edip ağabeyimize sizlerin de huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. 4 Eylül Bayındır’ımızın kurtuluşunun bugün 96. yılını büyük bir coşkuyla büyük bir sevinçle bir kez daha kutluyoruz. Kurtuluş her zaman Cumhuriyettir, kurtuluş her zaman Mustafa Kemal Atatürk’tür.  Nice bayramları hep birlikte kutlamak dileğiyle.’’

Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli sahneden inmeden önce Bayındırlı bir hemşehrisinin kendisine verdiği şiiri hemşehrilerine okudu ve şunları söyledi ‘‘ Bayındırlı olmak Bayındır’da yaşamak gibisi yok. Mutluyuz, huzurluyuz, sizlere bu şiiri de okumak istiyorum ‘ ‘ Bakmayın sessiz sakin durduğuma aslında coşkuludur Bayındır’ım. Yamaçlarında keklikten vurduğunda ılgıt ılgıt şen olur Bayındır’ım. Nice diyarlar gezdim her sorduğumda dediler yunus gibi gel Bayındır’ım. Mis gibi çiçek kokunla rüyam oldun sefam oldun sen Bayındır’ım’‘

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir