Bayındır’da Yangın Büyümeden Kontrol Altına Alındı

Bugün öğleden sonra Elifli Mahallesi Eski Mezarlık Mevkii’nde çıkan yangın Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ve Belediyemiz ekipleri tarafından büyümeden kısa sürede kontrol altına alındı. İki helikopter ve bir uçak ile havadan da müdahale edilen yangında bölgedeki zeytin ağaçları büyük ölçüde zarar gördü.Çevrede seraların olması korkutsa da başka mal ve can kaybının olmaması sevindirdi.

Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü 17 arazöz, 3 su tankeri 2 helikopter 1 uçak, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi 9 ekip, Bayındır Belediyesi 3 tanker ile çalışmalara katıldı.
Kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları yapılıyor. Yangının Yol kenarına atılan sigara izmaritinden çıktığı sanılıyor. Yangının ne kadar bir alana ve nasıl bir zarar verdiği daha sonra yapılan çalışmalar ile netlik kazanacak.

 

 

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir