Başkanımız : “Vatandaşların Hakkını Koruyacağız”

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, gıda hileleri, fahiş fiyatlar, stokçuluk gibi vatandaşları mağdur eden konular nedeniyle zabıta ekipleriyle birlikte denetimlerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında vatandaşlara alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin çağrısının ardından Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu da zabıta ekipleri Ticaret Bakanlığı ve gıda mühendisleri ile birlikte marketleri denetledi. Markette ürünlerin fiyatlarını ve etiketlerini kontrol eden Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, ekmek reyonuna uğrayıp ekmeklerin gramajlarını kontrol etti.

Hileli Satışın Önüne Geçeceğiz

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşların mağdur edilmemesi için bu tür denetimlerin devam edeceğine vurgu yaparak, “Bugün Ticaret İl Müdürlüğü ve Şahinbey Belediyesi arasında fiyat denetimleri ve tüketici haklarının korunmasıyla ilgili bir çalışma yaptık. Amacımız son zamanlarda piyasada yaşanan fahiş fiyatla ürün satma ve benzeri olaylarının önüne geçmek. Bu denetimlerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek. Buradaki amacımız düzgün çalışan iş yerlerine herhangi bir işlem yapmak değil, bu konuda tüketiciyi yanıltan, aldatmaya yönelik çalışma yapan iş yerlerine gerekli yasal işlemleri uygulamaktır. Bu sayede vatandaşlarımızın, tüketicilerimizin haklarını korumayı da amaçlıyoruz. Ayrıca Ticaret İl Müdürlüğü ile yaptığımız bir protokolle Şahinbey Belediyesi bünyesinde Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü Tüketici Haklarını Koruma Masası kurduk. Bu yönde gelen şikâyetleri burada hızlı bir şekilde değerlendireceğiz” diye konuştu.

 

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir