BAŞKAN YILMAZ MİLLET KIRAATHANESİNDE GENÇLERLE BULUŞTU

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye tarafından Cumhuriyet Mahallesi İbn-i Sina Aile Sağlık Merkezinin üst katında hizmete açılan Millet Kıraathanesini ziyaret etti. Burada Belediye Gençlik Merkezi öğrencileri ve mahalle gençleri ile biraya gelen Başkan Yılmaz, hem gençlerle sohbet etti hem de öğrencilerle beraber kitap okuma etkinliğine katıldı.

Belediye Meclis Üyesi Orhan Sefil, Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Gör ve Belgem Sorumlusu Muhammet Ali Kaya’nın da eşlik ettiği ziyarette konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu vizyon çerçevesinde, Millet Kıraathanemize gelen gençlerimize, burada ki kitapları okurken dışarıya çıkma ihtiyacı hissetmeden, sıkıldıkları zaman çaylarını ve kahvelerini içebilecekleri, deniz manzarası eşliğinde rahatlıkla zaman geçirebilecekleri bir ortam sağlamış olduk” dedi. Millet Kıraathanesinin Gemlikli gençlerin toplanma, sohbet etme ve buluşma yeri haline geldiğini ifade eden Başkan Yılmaz, kültürün, sanatın, edebiyatın ve kitabın konuşulduğu, gençlerin de sokağın dağınıklığından, hatta sokaktaki bir takım zararlı akımlardan korunmuş olacağını söyledi. Ziyarette gençlerin bol bol kitap okuması gerektiğini de vurgu yapan Başkan Yılmaz, gençlere nasihatlerde de bulunarak,  boş zamanlarını kitap okuyarak geçirmelerini tavsiye etti.

Ziyaret günün anısına çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir