Başkan Savaş, Yeni Sisteme İmza Attı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde toplu taşıma araçlarını kapsayacak, merkezi elektronik ücret toplama sistemi (Akıllı Kart, Elektronik Bilet) ile alakalı yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi.

Vatandaşların şehir içi güvenle ulaşım sağlamaları adına titizlikle çalışmalar gerçekleştiren HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı, toplu taşımalardaki ödemelerin sistemli olması konusunda banka ile entegrasyonu sağladı.

Toplu taşımada dönüşüm işlemlerini yakından takip eden HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Vakıf Bank ile sistem protokolünü imzalayarak gerekli alt yapı çalışmalarının yapılması konusunda talimatları verdi.

HATAY’DA YENİ DÖNEM TOPLU TAŞIMA SİSTEMİ

İl genelinde elektronik ücret toplama sistemine geçilmesi ile birlikte ücret bütünlüğü sağlanmasını amaçlayan HBB yetkilileri ise, elektronik ücret toplama sisteminin devreye girmesiyle engelli ve 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz seyahat haklarından sorunsuz bir şekilde faydalanabileceklerini duyurdu.

Elektronik ücret toplama sistemi dönüşüm projeleri uygulamaya giren Antakya ve Defne merkez kooperatiflerindeki araçlar, üniversite Serinyol bölgesindeki araçların yanı sıra Belen ilçesindeki toplu taşıma araçlarında ve İskenderun şehir içi halk otobüslerinde uygulamaya geçecek.

İlerleyen aşamalarda ise il genelindeki tüm toplu taşıma araçlarında, elektronik ücret toplama sistemi uygulamasına geçilmesi planlanıyor.

EBRU BEKEN DİNÇEL
NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir