BAŞKAN ÖZACAR’IN 10 KASIM MESAJI

Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, 10 Kasım dolayısıyla yayınladığı mesajda, 
“Hürriyet mücadelesiyle kurtuluşumuzu, yaptığı devrimlerle modern Cumhuriyet Türkiye’sinin kuruluşunu sağlayan eşsiz atamızı özlemle ve saygıyla anıyoruz.” dedi.

Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümüyle ilgili yazılı bir mesaj yayınladı. Başkan Özacar’ın mesajı şöyle: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 79. Yıldönümündeyiz. Türk Ulusu, her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da, Atatürk’e sevgisini, saygısını ve bağlılığını içten duygularla göstermektedir. Hürriyet mücadelesiyle kurtuluşumuzu, yaptığı devrimlerle modern Cumhuriyet Türkiye’sinin kuruluşunu sağlayan eşsiz atamızı özlemle ve saygıyla anıyoruz.

Atatürk; sadece mazlum milletlere örnek bir mücadeleyi yürüten lider değil, eşsiz bir komutan, örnek bir devrimci, ilham veren bir öncü, tartışılmaz bir reformcudur. Böylesine bir dünya liderinin Çanakkale’de eşsiz bir mücadeleye imza atması ve bir anlamda ikinci doğuşunu burada yaşaması, Gelibolu’nun tarihinde kendilerinin, kendilerinin mazisinde Gelibolu’nun olması bizleri onurlandırmakta ve sorumluluğumuzu artırmaktadır.

Ölümünün 79. Yıldönümü vesilesiyle büyük önderin ilke ve devrimlerine her zaman sahip çıkacağımızın bilinmesini istiyor, liderimiz Atatürk’ü şükran, minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde bir kez daha özlem ve saygıyla eğiliyoruz”

BELEDİYEDEN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ

Gelibolu Belediyesi tarafından Atatürk’ün 79.ölüm yıldönümünü anma programı kapsamında ilk ve orta öğretim öğrencilerine ‘Dersimiz Atatürk’ isimli belgesel film ücretsiz olarak gösterime sunulacak. AKM’deki gösterim hafta boyu sürecek.

Gelibolu Belediyesi, ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 79.ölüm yıldönümü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi sinema salonunda ‘Dersimiz Atatürk’ isimli belgesel filmi öğrencilere ücretsiz olarak gösterime sunacak.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan, senaryosunu Çılgın Türkler ve Diriliş kitaplarıyla fırtınalar estiren yazar Turgut Özakman’ın kaleme aldığı belgesel film, belediyenin kültür sanat etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği program doğrultusunda tüm öğrencilerle buluşturulacak.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Atatürk’ün hayatını anlatan bu filmi herkesin izlemesi gerektiğini dile getirerek, “Ruhunu, aklını, mevcudiyetini sadece Türk ulusuna adayan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız aziz Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle ve saygıyla anarken, çocuklarımıza bu etkinliği düzenlemenin ayrı bir mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir