BAŞKAN KOCAMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

BAŞKAN KOCAMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocamaz’ın mesajı şöyle;

Çocukluğumuzdan gençliğimize uzanan süreçte; hayatımızın en önemli safhalarının şekillenmesinde, karakterimizin inşasında, geleceğimizin biçimlenmesinde çok büyük hizmetleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Öğretmenlerimiz, vatanımızın her bir köşesinde adeta arı gibi çalışmakta; karanlığa karşı aydınlığın, zorbalığa karşı insanlığın, cehalete karşı bilgeliğin mücadelesini vermektedir. Onların üstlenmiş olduğu vazife kutsal, ortaya koyduğu emek gerçekten de kıymet biçilemeyecek kadar değerlidir.

Türkiye’nin çağı yakalayabilmesi, huzur ve refaha kavuşabilmesi, büyük ve güçlü bir ülke olabilmesi ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirebilmesiyle mümkündür. Bunun yolu da şüphesiz ki nitelikli bir eğitimden geçmektedir.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen; milli ve manevi değerleri benimseyip, özümsemiş, ahlak ve vicdan sahibi bireyler olarak yetiştirmek hepimiz için hayati bir sorumluluktur.

Bilindiği gibi, eğitim sistemimizin temel unsuru, yürütücü kuvveti öğretmenlerdir. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı ve gençlerimizi, 21. Yüzyıl’ın zorlu mücadele ortamına, Büyük Atatürk’ün ‘Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyerek öncelikli görev ve sorumluluklarını işaret ettiği öğretmenlerimiz hazırlayacaktır.

Bu sebeple, öğretmenlerimizi merkeze almadan geliştirilecek olan politikaların, alınacak önlemlerin esasen bir geçerliliği de olmayacaktır.

Öğretmenlerimizi sosyal ve ekonomik yönden güçlendirmeyi, onlara huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamayı mutlaka yerine getirilmesi gereken milli bir görev olarak görmeliyiz.

Öğretmenlerimizin sorunlarına köklü ve kalıcı çözümler üretilmedikçe eğitim-öğretim alanında başarılı olunamayacağı da bir gerçektir.

Bu nedenle, Türk milli eğitim sisteminde her türlü personel, idari, teknik ve alt yapı donanımlarının noksansız bir şekilde temin edilmesi, elbette devletin öncelikli görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli öğretmenlerimize eğitim dönemlerinde başarılar diliyor; emekli öğretmenlerimize de şükranlarımızla birlikte sağlık ve esenlikler temenni ediyorum.”

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir