BAŞKAN KİMYECİ BİTKİ ÜRETİM MERKEZİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN KİMYECİ BİTKİ ÜRETİM MERKEZİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

 “YEŞİLLER İÇERİSİNDE BİR ANTAKYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, hizmet denetimleri programı kapsamında Antakya Belediyesi Bitki Üretim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Başkan Kimyeci denetimler esnasında yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “ Antakya Belediyesi olarak yeşiller içerisinde bir Antakya için şehrimizin 95 mahallesinde bugün itibariyle 69 yeni parkımızı hizmete sunmuş bulunuyoruz. Göreve geldiğimizde 218 bin metrekare olan parkımızı, an itibariyle 270 bin metrekare yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Bu kapsamda en az maliyetle en fazla yeşil alanı üretebilmek amacıyla, konunun uzmanı müdür, personel ve mühendis kadromuzla şehrimizde bir ilki gerçekleştirerek, bitki üretim merkezimizi kurduk.

Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın da destekleri ile Orman Fidanlığından belediyemize temin edilen fidanlarımızı yetiştirerek, bir sonraki bitki dikim sezonuna hazırlıyoruz. Tavalarda gül fideleri yetiştiriyoruz, çelik üretim tekniği ile fide üretimi yapıyoruz. Böylece yeşil alanlarımızın bitkilerle bezenmesini sağlıyoruz.

Bu hizmetlerimizle halkımızın mutlu, huzurlu, güvenli ve rahat bir şekilde parklarımızda gezmelerini, dinlenmelerini sağlıyoruz.”

Yeşil Alanlarımızda Kullandığımız, Piknik Masalarımız Belediyemiz Bünyesinde Üretiliyor

Başkan Kimyeci bitki üretim merkezi denetimlerinde piknik masası üretim hanesini de ziyaret etti. Başkan Kimyeci burada yaptığı açıklamada, “ Antakya Belediyesi olarak, şehrimizin 95 mahallesinde bulunan park ve yeşil alanlarımızda kullandığımız piknik masalarımızı, belediyemiz bünyesinde üretiyoruz. Aynı zamanda mevcut durumda bulunan piknik masalarımızın da bakım ve onarımını burada gerçekleştirerek tekrar yerlerine monte ediyoruz.” dedi.

Başkan Kimyeci konuşmasının ardından bitki üretim merkezinde üretilen bitkiler ve yapılan diğer çalışmalar hakkında ilgili daire müdüründen bilgi aldı.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir