Başkan Karalar, Koltuğunu Yasmina Patır’a Devretti

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın koltuğunu bir günlüğüne devralan Yasmina Patır, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün eserlerini sonsuza dek yaşatacaklarını söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, koltuğu Seyhan Kent Konseyi Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Yasmina Patır’a teslim etti. Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri ile birlikte makama gelen Patır, kendilerine bu imkanı sağlayan Başkan Karalar’a teşekkür etti. Başkan Karalar’a çiçek takdim eden Yasmina Patır, ”Çiçeği bütün Adana çocukları adına size veriyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda biz çocuklar sizin yanınızdayız” şeklinde konuştu.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukları önemsediğini ve değer verdiğini belirten Başkan Zeydan Karalar, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere armağan ettiği bu anlamlı günün aslında mimarı olan meclisin yanında olduğunuzu göstermek için buradasınız” diyerek koltuğu teslim etti
Koltuğa oturduktan sonra bir konuşma yapan Yasmina Patır, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yarınların güvencesi olan çocuklara hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada bir ilk olmakla birlikte Atamızın biz çocuklara verdiği önem ve güveni ifade etmektedir. Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlığımızı ve mücadelemizi yılmadan sürdüreceğimizi ifade etmek isterim. Bütün arkadaşlarımın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarım” dedi.

Sabiha BAŞARAN

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir