Başkan Kale: Kudüs kararına sessiz kalmayacağız

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, ABD’nin Kudüs’ü ‘İsrail’in başkenti’ olarak ilan etmesini kınayarak, “Müslümanların ortak davası olan Kudüs üzerinde oynanan oyuna sessiz kalmayacağız” dedi.
Cihanbeyli Belediye Başkanı Kale, Kudüs’ün ABD tarafından İsrail’in başkent olarak ilan edilmesine ilişkin açıklama yaptı.
ABD’nin aldığı kararı kabul etmediklerini aktaran Kale, “Müslümanların ortak davası olan Kudüs üzerinde oynanan oyuna sessiz kalmayacağız. Haçlı zihniyetin ortaya koyduğu kirli oyun amacına asla ulaşamayacaktır. Bu oyunun boşa çıkartılması için tüm İslam âlemi bir ve beraber olarak hareket etmeli, tepkisini hep bir ağızdan dile getirmelidir” dedi.
“Kudüs ve Mescid-i Aksa, Müslümanlara Hazreti Peygamber’in müjdesi ve emanetidir” diyen Kale, “Kudüs’ün başkent ilan edilmesi çabalarını kabul etmiyoruz, kınıyoruz. İslam mirası olan Kudüs şehri üzerine oynanan oyunlara ülkemiz ve milletimiz asla sessiz kalmayacaktır” dedi.
FADİME EFE
NOVA MEDYA GRUP
İLETİŞİM ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir