Başkan Demirağ, Karateci Şampiyonu Misafir Etti

Dünya Shotokan Fedarasyonu’nun düzenlediği ve Bulgaristan’ da yapılan “8th World Shotokan Karate Championships-Varna” şampiyonasında, dünya şampiyonu olan minik karateci Kaan Yüksel, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ı ziyaret etti.

Dünya Shotokan Fedarasyonu’nun düzenlediği ve Bulgaristan’ da yapılan “8th World Shotokan Karate Championships-Varna” şampiyonasında, dünya şampiyonu olan minik karateci Kaan Yüksel, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ı ziyaret etti. Başkan Demirağ şampiyon sporcuyu ödüllendirdi.

Karate Antrenörleri Taner Erol ve Kudret Yüksel’ in desteğiyle hazırlanan Kaan Yüksel, ilk yurt dışı turnuva deneyimi olmasına rağmen Wsf Dünya Shotokan Karate turnuvasından başarılı bir tablo ile döndü. Kaan Yüksel şampiyonadan WKF Kumite 6-7 Years Male +30 Kg Altın Madalya dünya şampiyonu Shobu Ippon 6-7 Years Male +30 Kg gümüş madalya dünya ikinciliği, 6-7 Years Male Indıvıdual Kata bronz madalya dünya üçüncülüğü aldı.

Küçük karatecinin antrenörü Kudret Yüksel de ziyarette, “Sporcumuz dünyanın dünyanın en üst çıtalarından biri olan alanda şampiyon oldu. Dünya çapında başarımızda bize büyük destek verdiniz. Bu amaçla yakaladığımız başarımızı sizinle paylaşmak istedik” diye konuştu.

Kaan Yüksel’in başarılarını büyük takdirle karşıladıklarını belirten Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, minik karateciye başarılar diledi. Başkan Demirağ, ‘”Spor ve sporcuya desteğimiz her zaman devam edecektir. Geleceğimiz çocuklarımız ve gençlerimiz, sporun verdiği özgüven ve desteği ile hayata bakışlarını geliştireceklerdir” dedi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir