BAŞKAN ÇAKIR MEHMET TOPSAKAL ÖZEL EĞİTİM VE İŞ UYGULAMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ ÖĞRETMENLİK ÖZEL BİR MESLEK

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır “Öğretmenler Günü” dolayısıyla Mehmet Topsakal Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezini ziyaret etti.

Mehmet Topsakal Özel Eğitim ve Uygulama Merkezinde görevli öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”nü kutlayan Başkan Çakır, “Öğretmenlik saygın ve özel bir meslek. İnsan yetiştirmek kadar değerli bir şey yok. Ama sizin göreviniz ise onun da bir kademe üstü. Ailelerinin bile bakmakta zorlandığı, eğitilmesi zor çocuklarımıza gönül vererek yetiştirmeye çalışıyorsunuz.

Eğitim almak sadece bir branşta, bir meslekte eğitim almak, başarılar kazanmak demek değil. 15 Temmuzda bunu çok iyi gördük. Adam eğitim almış ama vatan, bayrak sevgisi almamış, topluma, kamuya saygıyı öğrenmemiş, ülke bütünlüğüne önem vermemiş. Demek ki hiç bir şey öğrenmemiş. Biz çocuklarımızı bilim, teknoloji noktasında yetiştirirken, bir yandan da ülkesine, bayrağına, toplumuna sevgi, saygı gibi değerlere de önem vererek yetiştirmeliyiz. O nedenle sizin duruşunuz çok önemli, çocuklarımız sizleri örnek alarak hayat tarzlarını belirlemiş oluyor.” dedi.

Mehmet Topsakal Özel Eğitim ve Uygulama Okulu Müdürü Mustafa Nayman Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Başkan Çakır, öğretmenlere çeşitli hediyeler verirken, sınıfları da gezerek öğrencilerle yakından ilgilendi.

 

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir