Başkan Akyürek Derebucaklılarla Buluştu, Yatırımları İnceledi: LİDER ÜLKE TÜRKİYE’NİN KURULUŞU MUTLAKA GERÇEKLEŞECEK

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Derebucak’ta Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı yatırımları inceleyerek, Yerel Buluşmalar programında ilçe halkı ile bir araya geldi. Türkiye’nin bugün dünya devletleri ile mücadele ettiğini dile getiren Başkan Akyürek, “Türkiye olarak mutlaka tarihi misyonumuza kavuşacağız ve mutlaka Lider Ülke Türkiye’nin kuruluşu gerçekleşecek” dedi.  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yerel Buluşmalar, yatırım incelemeleri ve çeşitli programlar için Derebucak ilçesini ziyaret etti.

Başkan Akyürek’in Derebucak’taki ilk programı teşkilat mensupları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ilçe sakinlerinin katıldığı Yerel Buluşmalar Toplantısı oldu.

LİDER ÜLKE TÜRKİYE’NİN KURULUŞU MUTLAKA GERÇEKLEŞECEK

Derebucak Kültür Merkezi’ndeki toplantıda ülke olarak hem içeride hem de dışarıda dünya devletleriyle mücadele içinde olduklarını dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye’nin mutlaka tarihi misyonuna kavuşacağını, Lider Ülke Türkiye’nin kuruluşunun mutlaka gerçekleşeceğini söyledi. Lider ülke olmadan İslam coğrafyasının, Ortadoğu’nun ayağa kalkamayacağını vurgulayan Başkan Akyürek, Türk-İslam dünyasının sömürgeden kurtulmasının yolunun Türkiye’nin Büyük Türkiye idealine kavuşması olduğunu ifade etti.

BAŞKAN AKYÜREK YATIRIMLARI ANLATTI

Büyükşehir Belediyesi olarak ilçeye kazandırılan yatırım ve devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Akyürek, “Prestij cadde düzenlemeleri yapıldı, 25 kilometre mahalle yolu yapıldı, kalanı için ihaleye çıkıldı. Halı saha yapımlarında tamamlananlar var, yapımı sürenler var. Derebucak Kültür Merkezi’nin içinin düzenlemesi yapıldı. İş makinaları, ilçemize ve mahallelerine parke desteği, bakım onarım çalışmalarımız, modern cam duraklar ve restorasyonlarımız devam ediyor. İçme suyu ve kanalizasyon çalışmalarında yaklaşık 5 milyon liralık bir harcama gerçekleştirildi. Depo bakım onarım, sondaj kuyu açılımları yaptık. Sulama projelerine 3,6 milyon liralık yatırım yaptık” diye konuştu.

4 YILDA 31 İLÇEMİZ VE MAHALLELERİMİZİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa, Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte 31 ilçenin çehresinin değiştiğini belirterek, “O gün belde belediyelerimiz çalışanlarının maaşlarını bile ödeyemez durumdayken bugün Büyükşehir Belediyemiz 31 ilçenin bütün mahalleleri dahil tek kalemde milyonluk yatırımlar gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İlçe Koordinatörü Fatih Olgun ise, 2014’te uygulanmaya başlayan Yeni Büyükşehir Yasası’nın en iyi Konya’da uygulandığını söyledi ve yapılan bütün hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti.

Derebucak Kaymakamı Yusuf Gemici, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, AK Parti Konya İl Başkanvekili Ahmet Fatih Özboyacı, AK Parti Derebucak İlçe Başkanı Adem Sütçü, AK Parti Yalıhüyük İlçe Başkanı Seyfettin Pişkin, AK Parti Ahırlı İlçe Başkanı Mustafa Öncü, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, muhtarlar, STK temsilcileri, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

BAYRAĞIMIZI YERE DÜŞÜRMEYİN

İlçede büyük coşkuyla karşılanan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçeye sağlık taraması için gelen Büyükşehir Belediyesi Geçici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’ni de ziyaret etti. Daha sonra Şehit Hüseyin Albaşgil Ortaokulu’nda gerçekleştirilen Medeniyet Okulu programına katılan Başkan Akyürek, burada öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Başkan Akyürek, “Vatanımızı korumak için bayrağımızı yere düşürmemek için nice şehitlerimiz kanlarını akıttılar. Bayrağımızın rengi şehitlerimizin kanının rengi, hilal ile yıldız ise inancımız ve şehit ecdadımızı temsil ediyor. Bu bayrağı yere düşürmeme duygusunu asla kaybetmeyin” diye konuştu.

EN BÜYÜK YATIRIM EĞİTİME YAPILAN YATIRIMDIR

Büyükşehir Belediyesi tarafından okula kazandırılan Z Kütüphaneyi de ziyaret eden Başkan Akyürek, belediye olarak Konya genelindeki bütün okullara katkı yapmaya çalıştıklarını dile getirdi. Okullara ve eğitime desteklerinin artarak devam edeceğini kaydeden Başkan Akyürek, en önemli yatırım eğitime, çocuklara ve insan yetiştirmeye yapılan yatırım olduğunu dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Derebucak Şehir Parkı ile prestij caddede de incelemelerde bulundu. Program kapsamında ilçede hizmet verecek otobüsün de teslimi yapıldı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir