Başkan Akın, Kitap ve Tablet Hediye Etti

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, slogan yarışması birincisine kitap ve tablet hediye etti.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, slogan yarışması birincisine kitap ve tablet hediye etti.

Germencik Belediyesi tarafından düzenlenen ve Germencik’e bağlı tüm okullarda kitaplıklara yazılacak slogan’ı belirleyen Şehit Cafer İlkokulu 4 üncü sınıf öğrencisi Yaren Şahan oldu. Yaren Şahan, Germencik Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmada “Kitaplar hayallere açılan kapılardır, hayallere ulaşmak okumaktır” sloganı ile 1. oldu.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın eğitime verdiği önem ile her öğrenciye kitap okumayı sevdirmek için başlattıkları projenin birincisine okulun son gününde karnesini ve hediyelerini verdi. Başkan Akın, “Okullarımızda öğrencilerimiz için farklı projelerimiz vardı. Bunlardan birisi de her sınıf için kitaplık projemizdi. Projemizi başlattığımız gün bu kitaplıkların üzerine okumayı sevdirebileceğimiz sloganı yazmak istedik ve bunun için öğrencilerden gelecek sloganlar arasında seçim yaparak en güzelini bu kitaplıklara yazdırdık. Aslında birbirinden güzel bir çok slogan var ve bu sloganlar arasında seçim yapmakta çok zorlandık. Ekibimiz son olarak bu sloganda karar kıldı ve Yaren Şahan isimli öğrencimizin ‘Kitaplar hayallere açılan kapılardır, hayallere ulaşmak okumaktır’ sloganı Germencik’te bulunan bütün okullara belediyemiz tarafından hazırlatılan kitaplıklarda yerini aldı. Öğrencimize bizde teşekkür etmek adına yaz tatilinde zaman geçirebileceği ve okuyabileceği kitaplardan birkaç tane hediye ettik. Yine bunun yanı sıra birde tablet hediyemiz oldu. Yaren’e bundan sonraki eğitim hayatında ve yaşamında başarılar diliyorum. Her öğrencimize de tavsiyem yaz tatilinde bol bol kitap okumaları yönünde olacak” dedi.

Germencik Belediyesi tarafından hazırlanan kitaplıklar yeni eğitim öğretim döneminde her sınıfta yerini almış olacak.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir