BARO’DA RUHSAT HEYECANI VE MUTLULUĞU YAŞANDI. 10 GENÇ HUKUKÇU TÖRENLE AVUKATLIĞA ADIM ATTI.

 

Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 10 hukukçu ruhsatnamelerini alarak avukatlık mesleğine başladılar.

Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salon’unda gerçekleşen törende Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Baro Yönetim Kurulu Üyeleri ile ruhsat alan genç meslektaşlarımızın aileleri ve meslektaşlarımız ile İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer katıldı.

Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş tarafından toplu halde yapılan yemin törenin ardından Ceren Cerrahoğlu, Canan İrem Yıldız, Selçuk Kılıç, Selay Dağsuyu, Safiye Vasviye Özer, Büşra Yencilek, Can Cengiz Durak, Burcu Oğuz, Sina Ermeydan, Beyza Bulur cübbe giyip, ruhsatlarını alarak avukatlık mesleğine adım attılar.

Genç avukatlara cübbelerini; Av. Zekiye Karaytuğ, Av. Mehmet Deprem, Av. Sercan Polat, Av. Fikret Adamhasan, Av. Kemal Koyuncu, Aytaç Er, Av. Uğur Aydıngül, Av. Nevzat Elçi, Av. Şermin Adamhasan, Av. Semih Gökayaz giydirdi.

GENÇ MESLEKTAŞLARINA NASİHATLAR…

Av. Küçük, burada yaptığı konuşmada genç meslektaşlarını ve aileleri kutladı, başarılar diledi.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, genç meslektaşlarına, 23 yıllık bir üstatları olarak nasihatlarde bulundu. Av. Küçük, “Avukatlık mesleği gibi onurlu bir göreve başlıyorsunuz. Kendi yolunuzu çizmeye karar vermiş olmanız çok önemli bir özgüvenin işaretidir. Sizlerin “Genç Avukatlarla Gizli Konuşmalar” merhum üstad, Av. Ali Haydar Özkent’in “Avukatın Kitabı” adlı eserinde geçen bilgiler halen güncelliğini korumaktadır. Bir avukatın sadece kendisini değil, tüm meslektaşlarını temsil etmesi gerektiğini dikkatten kaçırmamalıdır. Meslek Kuralları, Turin İlkeleri, Havana Kuralları’nın bilincinde olmalısınız.” dedi.

Av. Küçük, ekonomik sıkıntılarına bir nebze katkı sağlamak için 0-5 yaş arasındaki meslektaşlarının aidatlarının yarı nisbetinde ödemelerini sağladıklarını, önümüzdeki süreçte CMK görevlerinde genç meslektaşlarına daha fazla görev verilmesi hususunun genel kurul gündemine taşındığını ifade etti.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, katılımcıları 30 Eylül 2018 Pazar günü saat 9:30 avukatlar, stajyer avukatlar ve baro personelinin katılımı ile düzenleyecekleri geleneksel baro kahvaltısına davet etti.

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir