AYHAN YAVUZ; “GELECEK NESİLLERİMİZE TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM MERKEZİ BIRAKMANIN HUZURUNU TAŞIYORUZ”

15 Aralık 2017 tarihi Kırıkhan için milat oldu ve Doğalgazın ilk kullanımı başladı.   

2016 yılı Kasım ayında başlayan çalışmaların ardından geçen 13 aylık süre sonunda Kırıkhan’da doğalgaz kullanımı bugün gerçekleştirildi ve Cumhuriyet mahallesi 360. Sokakta bulunan Fuat Fırat’a ait ev Kırıkhan’ın ilk doğalgaz kullanan evi oldu.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, AKSA Gaz Bölge Müdürü Metin Ceyhan, Kırıkhan Emniyet Müdürü Mustafa Özkan, Kırıkhan Müftüsü Mekki Solmaz, Kırıkhan Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Ayhan Şıhça,  Belediye Meclis üyeleri, MHP temsilcileri ve TRT Haber ekibinin bulunduğu açılışta Doğalgazın eve gidiş vanası açıldı.

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Belediye Başkanı Ayhan Yavuz “ Kırıkhan halkına verdiğimiz her sözü yerine getiriyoruz. Doğalgazı ilçe halkıyla buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Halkımız doğalgaz kullanmaya başladığı zaman hizmetimizin daha anlamını anlayacaktır. Gelecek nesillerimize temiz ve sağlıklı bir yaşam merkezi bırakmanın huzurunu taşıyoruz. Enerji Bakanımız ve AKSA Gaz Bölge müdürümüzün bulunduğu bir ortamda aynen şunları söylemiştim; “ Kırıkhan’da yaşayan çocuklarımızın yanakları siyah ama diğer şehirlerde yaşayan çocuklar Kırmızı yanaklı. Bunun sebebi Kırıkhan’daki yavrularımız Kömürden kaynaklana Karbondioksit solumakta ama diğer şehirlerde yaşayan çocuklar Doğalgaz kullanımı nedeniyle temiz hava solumakta ve bu sebeple onların yanakları Kırmızı ve beyaz oluyor. Artık Kırıkhan’lı evlatlarımızın da yanaklarının Kırmızı olmasını istiyoruz demiştim. Allah Razı olsun Sayın Bakanımız ve AKSA Gaz Bölge müdürümüz bizleri kırmadı ve hemen gerekli girişimleri başlattı. Bu vesile ile Sayın Bakanımıza ve AKSA Gaz bölge müdürümüze şahsım ve ilçem adına sonsuz şükranlarımı sunarım. Artık bizim evlatlarımızın da yanakları Kırmızı ve beyaz tenli olacak.

Kesintisiz ve güvenli doğalgaz hizmeti sağlamak için özenle çalışarak, çevre dostu doğalgazı mümkün olduğunca fazla haneye ulaştırmak için elimizden gelen her imkânı kullanıyoruz. Tüm halkımıza kısa sürede doğalgaz hizmetini sunmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. İlk etapta 3 mahallemiz gaz kullanmaya başlayacak demiştik. Bugün Cumhuriyet mahallemizin binalarına gaz kutusu bağlanan ve abonelik işlemlerini tamamlayan vatandaşlarımızın evlerine gaz verilmeye başlandı. Sonrasında Mimar Sinan ve Yeni mahallemiz gaz kullanmaya başlayacak ve İnşallah 2018 yılı sonuna kadar da Kırıkhan’ın tüm mahallelerinde gaz kullanılmaya başlanacak.

İlçemize Doğalgazın gelmesinde büyük emeği geçen bölge Milletvekilimiz Sayın Mehmet Öntürk beye teşekkür ederim. Ayrıca MHP Hatay Milletvekilimiz Sayın Mehmet Necmettin Ahrazoğlu’na CHP Hatay Milletvekili Sayın Birol Ertem beye, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Sayın Lütfü Savaş beye, Sayın Valimize, İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Erkayıran beye, bütün siyasi parti temsilcilerimize ve STK’ larımıza, Hatay’ın değerli basın mensuplarına kısaca emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Başkan Yavuz ,1-2 ay içerisinde Mimar Sinan mahallesine, 2018 yılı sonunda ise  bir çok mahalleye doğalgaz verileceğini söyledi.

Başkan Yavuz’un Bölge Milletvekilleri Mehmet Öntürk’ü, Mehmet Necmettin Ahrazoğlu’nu, Birol Ertem’i ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaşı cep telefonundan arayarak basının önünde teşekkür etmesi ve Milletvekilleriyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının Duygu ve düşüncelerini aktararak hizmette birlik ve beraberlik vurgusu yapması herkesten büyük takdir topladı.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU BAŞKANI

 ​

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir