AYAY Bölümü’nde Geleneksel Üniforma Giyme Töreni Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulu Acil Yardım ve Afet Yönetimi (AYAY) Bölümü  birinci sınıf öğrencilerinin Geleneksel  Üniforma Giyme Töreni gerçekleştirildi.

Törene ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, AFAD Müdürü Levent Yılmaz, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülbu Tanrıverdi, Havalimanı Müdürü Mustafa Eroğlu’nun yanı sıra çok sayıda yönetici, akademisyen ve öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından AYAY öğrencileri tarafından, yapılan çalışmaların aktarıldığı slayt gösterisi gerçekleştirildi.

AYAY 1. Sınıf Öğrenci Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Volkan Akyön, AYAY Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serkan Özden, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülbu Tanrıverdi tarafından konuşmalar yapıldı. Geleneksel hale gelen AYAY Üniforma Giyme Törenlerine bir yenisini daha eklemekten memnun olduklarını belirten konuşmacılar, işbirlikçi kurumlara teşekkür etti.

ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem ise arama kurtarma faaliyetleri yürüten AYAY bölümü öğrencilerinin kutsal bir meslek icra edeceklerini belirterek “bu kutsal meslekte görev yapacak olan öğrencilerimizi şimdiden kutluyorum. Ağır dersler ve zorlu tatbikat süreçlerinden geçiyorsunuz, başarılarınızın daim olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından sahneye davet edilen AYAY öğrencilerine mesleki eğitimlerde gösterdikleri başarılardan dolayı işbirlikçi kurumlar tarafından sertifikaları verildi.

Tören, müzik dinletisinin ardından gerçekleştirilen ikram ile sona erdi.

 

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir