ASKON ADANA ŞUBE BAŞKANI ÇALIŞKAN, ŞUURLU NESİLLER ANCAK ŞUURLU ÖĞRETMENLERİN ELİNDE YETİŞEBİLİR

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, geleceğimizin en büyük teminatının gençler olduğunu belirterek, imanlı, inançlı ve donanımlı bir gençliğin yetişmesi konusunda en büyük görev ve sorumluluğun öğretmenlerde olduğunu vurguladı.

Çalışkan mesajında, “Talim ve terbiye, insanlık için hayati derecede önemlidir. Talim ve terbiyenin gayesi insan yetiştirmektir. Öğretmenlerimiz çocuklarımızın hem rehberi hem de rol modelleridir. Biz çocuklarımıza Rabbimizi tanıtmak ve dinimizin gereklerini öncelikle öğretmek zorundayız. İlk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensubu olan bizler, doğruyu, güzeli, iyiyi öğretmek için var gücümüzle çalışmalıyız ki, kaybedenlerden olmayalım” dedi.

ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan, şuurlu nesiller ancak şuurlu öğretmenlerin elinde yetişebilir. Öğretmen Kur’an ve sünnet hamuruyla yoğrulursa, talebesini de aynı hamurla yoğurur. Kur’an ve sünnet ile yoğurulan nesillerden ise hayırlı evlatlar, hayırlı nesiller meydana gelir. Hayırlı nesillerde huzurlu toplumları oluşturur. Huzurlu toplumda ise, kavga, zulüm ve kötülük yerine, barış, adalet ve iyilik hakim olur. Kurtuluş istiyorsak sımsıkı İslam’a sarılmalıyız” diye konuşurken, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, başarılar diledi.

HALİL İBRAHİM DİNCEL
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir