ASKİ’den Önemli Duyuru

ASKİ’DEN ÖNEMLİ DUYURU

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, sağlıklı su için sürekli analizler yaparak dünya standartlarındaki parametreler doğrultusunda çeşmelerden temiz suyun akmasını sağlıyor. Bununla birlikte, vatandaşlardan direkt bir talep olmadığı müddetçe  konutlardan numune alınmıyor. ASKİ’nin adını kullanarak su örneği alıp ölçüm yapma bahanesiyle meskenlere girmeye çalışanlar konusunda dikkatli olunması gerekiyor.

Günlük Su Numuneleri Sadece Ortak Kullanım Alanlarından Alınıyor

Abonelerden Herhangi Bir Talep Gelmedikçe Meskenlerden Su Örneği Alınmıyor

Konuya açıklık getirmek ve vatandaşları doğru yönlendirmek adına bir duyuru yayınlayan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”İçme suyu ve atık su hizmetlerini yüksek standartlarda, çevre ve insan sağlığını ön planda tutan bir yaklaşımla sunan Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), sulardan alınan günlük numunelerle su kalite parametre analizleri ile değerlendirmelerini düzenli olarak gerçekleştiriyor. Analiz etme amacıyla alınan numuneler, her zaman ortak kullanım alanlarından (okul, cami vs.) tercih ediliyor. Abonelerimizden gelen herhangi bir istek olmadıkça meskenlerden su örneği alınmıyor.

Ne yazık ki; ASKİ’nin, vatandaşların sağlıklarını gözeterek titizlik içerisinde gerçekleştirdiği bu çalışmanın kötüye kullanıldığı şeklinde birtakım duyumlar aldık.

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi, ortak alandan ve oluşan talep doğrultusunda meskenlerden numune almaya giderken muhakkak ASKİ logolu araç ile ulaşımını sağlamaktadır. Aynı zamanda ASKİ personellerinin yanında İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı personel de yer almaktadır. Vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına bu konulara dikkat etmesini ve evlerine gelen kişilerin muhakkak kuruma ait personel kimlik kartlarını göstermesini istemelerini rica ediyoruz.”

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURUL

BASKAN ,YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir