AŞIRI YAĞMUR NEDENİYLE ÜNİVERSİTE GÖLETİ PATLADI

AŞIRI YAĞMUR NEDENİYLE ÜNİVERSİTE GÖLETİ PATLADI

 

 

Aşırı yağan yağmur sonucu, Çukurova Üniversitesi arazisi içinde yer alan ve üniversiteye ait olan göletin patlaması sonucu Yeşil Bulvar’da meydana gelen su baskınına ASKİ ekipleri müdahale ederek sorunu kısa sürede çözdü.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, başarılı çalışmalara imza atarak alt yapı sorununu tamamen ortadan kaldırmak için gece gündüz çalışıyor ve proje üretiyor. Özellikle de kanalizasyon ve yağmur suyu şebekelerinin yenilenmesi ve yeni yatırımların yapılması birçok sel felaketine engel oluyor.

 

Günler öncesinden Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün de bildirmesiyle aşırı yağmurların yağması sonucu ASKİ Kanalizasyon Daire Başkanlığı tüm hazırlıklarını yaptı. Ekipler, vatandaşların mağdur olmaması için teyakkuz halinde 7/24 görev başında oldular.

 

Yazılı, görsel ve sosyal medyada gündeme gelen olumsuz görüntülerle ASKİ’ye yönelik yapılan eleştirel suçlamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu olan yer, tamamen Çukurova Üniversitesi arazisi içinde yer almakta ve sorumluluğu tamamen üniversiteye ait göletin aşırı yağmur nedeniyle patlaması sonucu meydana gelmiştir. ASKİ ekipleri de olaya anında müdahale ederek kısa süre içinde sorunu ortadan kaldırmıştır.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir