ANTAKYA’DA SANAT DOLU GÜNLER

DE-G-RE (Dekorasyon-Grafik- Resim) Sergisi, Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB)’nin katkılarıyla 24 Kasım Cuma günü kapılarını sanatsever Hatay halkına açtı.

Öğretmenler Günü’ne denk gelen açılış törenine HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Sergi ziyareti sırasında düşüncelerini paylaşan HBB Başkanı Savaş, gençlerin önlerini açmak onların özgüvenlerini kazanmaları ve yeteneklerini Hatay halkı ile paylaşmaları için sanata ve sanatçıya destek olmaya devam edeceklerini ifade ederek sergideki eserler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Dekorist Pelin Çokluk ile Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) öğrencilerinden ressam Suha Mansuroğlu, Neval Algül, Nur Fatma Işık ile Grafiker Nurşen Ali Kayak’ın sanatından dökülen dekorasyon, grafik ve resim sergisinde birbirinden güzel eserler 3 gün boyunca Paladyum AVM de Hatay halkına sunuldu.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir