Amatörün dostu Bornova/HABERLERİ

 

????????????????????????????????????

BORNOVA BELEDİYESİ

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 

Video FTP: http://bornova.bel.tr/basin/video/

Video arşiv: http://bornova.bel.tr/basin/video_arsiv/

Youtube Linki (Kurgulu video haber için) : http://www.youtube.com/user/belediyebornova

 

Amatörün dostu Bornova

 

38 amatör kulüp maçlarını Bornova Belediyesi’ne ait tesislerde oynuyor

 

Geçtiğimiz yıl kente kazandırdığı Aziz Kocaoğlu Stadı ile İzmir en liglerde mücedele eden iki ekibi Göztepe ile Altınordu’ya ev sahipliği yapan Bornova Belediyesi, Bornovalı Amatörleri de unutmuyor. Bornova’daki 38 amatör kulüp, maçlarını Bornova Belediyesi’ne ait 6 sahada oynuyor. Tesis yatırımları devam ediyor. Son 3.5 yılda 5 yeni saha açılırken, 6 adet sahasının yapım çalışmaları devam ediyor.

 

İlçe sınırlarında faaliyet gösteren amatör kulüp sayısı bakımından İzmir’de ilk sırada yer alan Bornova’da, Bölgesel Amatör Lig’den Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Lig’e, 38 takım tüm yaş grubu maçlarını Bornova Belediyesi’ne ait futbol sahalarında oynuyor. Bornova Şehir Stadı, Pınarbaşı, Doğanlar, Taç Sanayi ve Yusuf Tırpancı 1 ve 2 nolu olmak üzere toplam 6 sahada, her hafta onlarca maç oynanıyor. Naldöken’de hizmete açılan ve Bornova’nın ilk milli futbolcusu Bahri Altıntabak’ın adının verildiği nizami ölçülerdeki semt sahası ise resmi maçlara ev sahipliği yapmak için gün sayıyor.

 

Tesis yatırımları devam ediyor

 

Bornova Belediyesi’nin futbolla ilgili tesis yatırımları sadece maçların oynandığı stadlar ve semt sahaları ile sınırlıkalmıyor. Kentin dört bir yanında bulunan çeşitli ölçülerdeki çim ve halı sahalar, hem amatör takımların alt yapıları, hem de Göztepe, Altınordu ve Altay gibi profesyonel kulüplerin spor okullarına hizmet veriyor. Öte yandan eski köy yerleşimleri olan Karaçam ve Eğridere ile Işıkken’te de futbol sahası yapan Bornova Belediyesi’nin;  Yeşilçam Köyü, 5. Sanayi Sitesi, 3. Sanayi Sitesi, Çamdibi Hamdi Akbıyık Parkı, Altındağ Rekreasyon Alanı ve Yaka Mahallesi’nde de saha yapım çalışmaları devam ediyor.

 

İzmir’deki amatör maçların büyük bir bölümünün Bornova Belediyesi’ne ait tesislerde oynandığının altını çizen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Şu anda 6 sahamızda resmi maç oynanıyor. Kısa bir süre önce yapımını tamamladığımız Naldöken Sahası’nda da amatör maçlar oynanabilecek. Ayrıca 3 mahallemize saha yapıp, kullanıma açtık. 6 adet sahasının yapım çalışmalarında ise son aşamaya geldik.” diye konuştu.

 

Amatörlerdan teşekkür

 

Bornova Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Kamil İnal ise Bornova Belediyesi’ne Başkan Olgun Atila’ya amatörlere verdiği destek nedeniyle teşekkür etti. Başkan Atila’nın spora, özellikle de futbola olan ilgisinin Bornovalı amatörler için büyük şans olduğunu söyleyen İnal, “Kendisi her zaman hem maddi, hem de manevi olarak yanımızda. Spor alanında yaptığı yatırımlar, tüm spor camiasında büyük takdir topluyor” diye konuştu.

 

Fotoğrafaltı:

Bornova’daki 38 amatör kulüp, maçlarını Bornova Belediyesi’ne ait semt sahalarında oynuyor

Bornova Belediyesi Basın Bürosu İletişim Numarası:

Telefon: 0 (232) 999 29 29

 

NOT: Basın bültenlerimizle ilgili video görüntüsü yukarıdaki ‘ftp’ adreslerimizden indirilebilir. Haberimiz gazete formatının yanısıra televizyon haberi şeklinde de yazılarak servis edilmiştir.

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir