Aksaray’da İçme Suyu ve Altyapı Yatırımları

Aksaray’da içme suyu ve altyapı projelerine 210 milyon lira yatırım yapıldığı bildirildi.

Aksaray‘da içme suyu ve altyapı projelerine 210 milyon lira yatırım yapıldığı bildirildi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, gazetecilere yaptığı açıklamada, son 4 yılda DSİ tarafından yaptırılan içme suyu projeleri dahil toplamda 210 milyon lira tutarında altyapı yatırımı yapıldığını söyledi.

İçme suyu ve Atıksu Arıtma Tesisi projeleri sürerken su ve kanalizasyon şebekelerinin yenileme çalışmalarını da gerçekleştirdiklerini belirten Yazgı, şöyle devam etti:

“Bu güne kadar 133 bin 815 metre içme suyu altyapı çalışması yaptık. Şehrimizin altyapı eksilerini tamamlamak adına Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü son dört senede toplam 87 bin 500 metre kanalizasyon, 25 bin metre yağmursuyu hattı olmak üzere toplamda 112 bin 500 metre de şebeke hattı döşemiştir. Yapılan kanalizasyon şebekeleri ile şehir genelinde yaklaşık 2 bin 200 binanın parsel bağlantısı yapılmıştır.”

2014 yılında Aksaray genelinde 119 olan tatlı su çeşmesi sayısını 153’e çıkardıklarını aktaran Yazgı, eskiyen 40 çeşmenin de onarılarak vatandaşların kullanımına uygun hale getirildiğini bildirdi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir