AİLE DANIŞMA MERKEZLERİ ARI GİBİ ÇALIŞIYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermekte olan Aile Danışma Merkezleri arı gibi çalışıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermekte olan Aile Danışma Merkezleri, ailelerin eğitimlerinden iş kurslarına, danışma hizmetinden moral ve motivasyon etkinliklerine kadar birçok alanda hizmet veriyor.

Şu anda hizmet vermekte olan 4 adet Aile Danışma Merkezi’nin sayısı önümüzdeki günlerde artacak.

Konu ile ilgili olarak görüşlerini dile getiren Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı ve Kadın Aile Şube Müdürü Ayşe Taşkıran: “Şube Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet veren Aile Danışma Merkezlerimiz, aile eğitimlerinde hem ebeveynlerin hem de çocukların aile içi iletişim başta olmak üzere her türlü eğitim, moral motiavasyon, danışmanlık, el becerilerini geliştirme ve daha birçok alanlar ailelerimizle ilgileniyoruz. Sağlam ve sağlıklı bir toplumun aileden oluşacağı bilinci ile ailelerimize ayrı bir özen gösteriyoruz. Ailelerimiz ne kadar sağlıklı ve sağlam bir yapıya sahip olursa, toplumumuz da o kadar sağlam ve sağlıklı olur.

Karaziyaret Aile Danışma merkezimizde kurslarımız ve eğitimlerimiz, Deli Gönüller Konağı Aile Danışma merkezimizde haftanın 4 günü sohbet ve eğitim programlarımız, Bahçelievler Gülsüm Hanım Gümüşer Aile Danışma merkezimizde de aynı eğitimler aktif bir şekilde devam ediyor. Aynı zamanda gelen misafirlerimizin çocuklarıyla da özel ilgileniyoruz.

Bunun haricinde sosyal tesislerimizin kütüphanelerine gelen öğrencilerimize de aktif ders çalışma ve motivasyon seminerleri veriyoruz.

Kültür parktaki okuma salonumuzda haftanın belirli günlerinde okur yazar buluşması ve kadın okuma günleri gibi etkinliklerimiz devam ediyor.

Bunun yanında Kültürpark’ta  İşkur destekli kurslarımız her gün devam ederken, mahallelerimizdeki Kuran kurslarında aile içi iletişim ve Etkili ebeveynlik seminerleri gerçekleştiriyoruz.

Öğrenci ve veli eğitimlerimiz her gün devam ediyor. Aynı zamanda arkadaşlarımız her gün psikolojik danışmanlık hizmeti de veriyorlar” diye konuştu.

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir