ADNAN BAŞKANDAN ÇOK SERT AÇIKLAMA

“İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TORBALI’YI HALEP’E ÇEVİRDİ”

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ,“Biz artık  bu işte bir  art niyet arıyoruz. Bu yapılanlar Torbalı Belediyesi ile ilçe halkını karşı karşıya getirme operasyonudur”

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında Torbalı’da başlatılan altyapı yenileme çalışmalarının bitirilmemesini sert sözlerle eleştiren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “Torbalı şu haliyle savaşın yıktığı Halep’i andırıyor. İlçeyi resmen yıktılar, ne bizim müdahale etmemize müsaade ediyorlar, ne de kendileri yapıyorlar. Bu tamamen hizmeti eziyete, eziyeti algı operasyonuna derişme operasyonudur.  Ayıptır, günahtır. ilçede ekonomik, sosyal hayatı bitirdiler, vatandaş evinden çıkamıyor, esnaf dükkanını açamıyor”  dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (İZSU)  tarafından Torbalı ‘da yapılan içme suyu şebekesi yenileme kazıları ilçedeki ticareti, sosyal hayatı ve ulaşımı olumsuz biçimde etkilemeye devam ediyor. Vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetler üzerine Torbalı Belediyesi’nce yapılan  yol düzenleme girişimlerine ,“Kazdığımız yerleri kendimiz onaracağız, müdahale edemezsiniz, Torbalı Belediyesi’nin buna yetkisi yok” diyen İZSU’nun tavrı ilçe sakinlerini çileden çıkarıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü tarafından Torbalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne gönderilen 30.11.2017 tarihli bir yazıda, ilçede 270 Km uzunluğunda su şebekesi yenileme çalışmasına başlandığı, kazı yapılan alanların yine yüklenici firmalarca onarılacağı belirtilerek, ilçe belediyesinin herhangi bir onarıma ya da müdahaleye yetkili olmadığı vurgulanıyor.    

BAŞKAN GÖRMEZ “ART NİYET ARIYORUZ”

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,  vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetler üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesini  sürekli uyardıklarını,  ancak sistemin çok ağır işlediğini belirterek  “su, kanalizasyon ve diğer altyapı şebekelerinin yenilenmesi oldukça önemli, değerli ve zorunlu bir ihtiyaçtır.   Önemli olan bütün bunlar yapılırken, zaman planlaması, mevsimleri ve olası sorunları da öngörmektir.  Ağır işleyen, plansız, programsız ve zamansız kazılar, vatandaşımızı mağdur ediyor. Zor bir mevsim geçirdik. Kışın ortasında ilçe çamur deryasına dönmüştü. Şimdi tozdan kimse  penceresini açamıyor.  Vatandaş isyan ediyor. İZSU’nun kazıp bıraktığı yollar nedeniyle  kentte ticari hayat bitme noktasına geldi.

SORUMLU TUTULDUĞUMUZ BU UYGULAMAYA MÜDAHALE ETME YETKİMİZ YOK

İzmir Büyükşehir Belediyesi bize diyor ki  ‘kazdığımız yerleri kendimiz onaracağız, siz müdahale edemezsiniz, buna yetkiniz yok’. Gelgelelim kendileri de bu konuda kıllarını kımıldatmıyorlar.  Özetle hizmet eziyete çevriliyor. Biz artık  bu işte bir  art niyet arıyoruz. Bu yapılanları Torbalı Belediyesi ile vatandaşı karşı karşıya getirme operasyonu olarak görüyoruz. Çünkü gerçeği bilmeyen kimi vatandaşlar yolları bizim kazdığımızı ve o şekilde bıraktığımızı düşünüyor. İZSU’nun bu olumsuz tavrını Torbalı Belediyesi’ne kan kaybettirme operasyonu olarak algılıyoruz.  ” şeklinde konuştu.

 

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU

BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir