Adana ve Mersin’de, 15 Temmuz’da Mevlit Okutulacak

Adana Vakfılar Bölge Müdürlüğünce, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Adana ve Mersin’de Mevlid-i Şerif okutulacak.

Bölge müdür vekili Ahmet Develi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde şehit edilenler için 81 ilde mevlit programı düzenleneceğini söyledi.

Bu kapsamda, kendi sorumluluk bölgelerini kapsayan Adana ve Mersin’de mevlit proğramı düzenleneceğini aktaran Develi, “Darbeye karşı durmak için şehit olanlar tüm Türkiye’de dualarla anılacak. Hatim indirilecek, Mevlid-i Şerif okutulacak.” diye konuştu.

Develi, çeşitli ikramlarda da bulunulacak programlara tüm vatandaşları davet etti.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir