ADANA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ, BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK’Ü ZİYARET ETTİ

“KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİNDE TOPLUMSAL ROLLER” KONULU KONFERANS CUMA GÜNÜ YAPILACAKTIR.

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Başkan ve üyeleri Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü ziyaret ettiler.

Adana Baro Başkanı Av. Küçük, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Zeynep Cennet Ünal ve üyelerinin ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ülkemizde yaşanan son güncel konulara ilişkin görüşlerini ifade ederken, kadına yönelik şiddet, cinsel ayrımcılık, cinsel istismar ve tecavüz vakalarının artmasından duyduğu endişeyi ve üzüntüsünü belirtti.

Görüşmede,  Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile kadına yönelik şiddete karşı ortak çalışmalar yapılması konusunda neler yapılabileceği ile ilgili fikirler de tartışıldı.

Ziyarette; Baro Saymanı ve Kadın Hakları Komisyonu Koordinatörü Av. İlknur Önal, Baro Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Nevzat Elçi, Av. Furkan Kılıç, Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Deniz Eylem Coşkun, Komisyon Başkan Yardımcısı Av. Sinem Tanrısınatapan ve Komisyon Üyeleri Av. Hare Arabacı Özdemir, Av. Gülseba Aktaş, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Filiz Sarıca, Berrin Ünlü de hazır bulundu.

Ziyaret sonunda Baro Başkanına, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Zeynep Cennet Ünal tarafından çiçek takdim edildi.

“24 KASIM 2017 CUMA GÜNÜ YAPILACAK KONFERANSA HERKESİ BEKLİYORUZ.”

Adana Barosu ile Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında ortaklaşa hazırlanan “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Toplumsal Roller” konulu konferans 24 Kasım 2017 Cuma günü saat: 13.00’de 75. Yıl Sanat Galerisinde yapılacaktır.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “24 Kasım 2017 Cuma günü ortaklaşa yapacağımız bu konferansa tüm meslektaşlarımızı ve halkımızı bekliyoruz” dedi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir