Adana Büyükşehir Belediyesi, 2 metre çapında beton borular döşeyip, 11 mahallenin daha kanalizasyon sorununa kalıcı çözüm sağladı

DCIM100MEDIADJI_0057.JPG

Adana Büyükşehir Belediyesi, 2 metre çapında beton borular döşeyip, 11 mahallenin daha kanalizasyon sorununa kalıcı çözüm sağladı.

Kıyıboyu’nda sıra asfalta geldi

Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’nde doğu-batı aksında önemli güzergahlardan Kıyıboyu Caddesi’nde 2 bin 700 metre boyunca dev beton borular döşeyerek 11 mahallenin kanalizasyon ve yağmur suyu sorununa köklü çözüm sağlayan Adana Büyükşehir Belediyesi, bu arterin asfaltlama çalışmalarına da başladı.
2 METRE ÇAPINDA BETON BORULAR
Adana’nın geleceğine yön veren projelere imza atan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün hizmet maratonunda kanalizasyon ve yağmur suyu sorunlarına yönelik kapsamlı çözümlere öncelik verildi. İki yıl önce Yeşiloba Mahallesi Metal Sanayi Sitesi civarında yürüttüğü 10 kilometrelik TD8 Drenaj Kanalı Kenarı Kanalizasyon Kollektörü Projesi’yle 21 mahallenin ve sanayi tesislerinin pis su sorununa kalıcı çözüm getiren Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), bu hattın ikinci etap inşaatını geçen mayıs ayında Kıyıboyu Caddesi’nde başlattı.
11 MAHALLEDE DAHA KANALİZASYON SORUNU TARİHE KARIŞTI
ASKİ ekipleri, Gürselpaşa Mahallesi’nden geçen Kıyıboyu Caddesi’nde 2 bin 700 metre uzunluğunda, 2 metre çapındaki dev şebekeyi 5 aylık yoğun çalışmayla tamamladı. TD8 Kanalizasyon Kollektörü’nün ikinci etabının hayata geçirilmesiyle 11 mahallenin daha kanalizasyon ve yağmur suyu sorunu tarihe karıştı.
7 BİN 800 TON ASFALTLA KAPLANIYOR
Şiddetli yağmurlarda taşkın tehlikesinin ortadan kaldırılmasının ardından Kıyıboyu Caddesi’nde asfaltlama çalışmalarına mola verilmeden başlandı. Altyapısı güçlendirilen ana arterde, Fatih Metro İstasyonu’ndan itibaren Aydınlar Caddesi’ne kadar, 10 metre genişliğinde yolun bitümlü sıcak karışım asfaltlanmasına start verildi. Toplam 7 bin 800 ton bitümlü sıcak karışım asfalt kullanılarak yenilenecek Kıyıboyu Caddesi’nde kaplamanın yılbaşından önce tamamlanıp, trafik akışının normale döneceği belirtildi. 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir