ADANA BAROSU TİYATRO TOPLULUĞU TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI AVUKATLAR SAHNE HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

Bu yıl 8. yılına giren Adana Barosu Tiyatro Topluluğu önümüzdeki dönemde de bünyesine katılan yeni avukatlarla “sahne” demek için kolları sıvadı.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, tanışmaları, kadro oluşumu, yöntem belirlenmesi, provaların nasıl ve nerede yapılacağı gibi hususlarda Topluluk içerisinde yer almak isteyen meslektaşlarıyla bir toplantı yaptı.

Adana Adliyesi Ana Binadaki Mahmut Esat Bozkurt Salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan  Av. Veli Küçük, Adana Barosu’nun sosyal ve kültürel hizmetlerini tiyatro alanında da 8 yıldır büyük bir heyecan, keyif ve başarıyla  önemli oyunları sahnelediğini belirterek, ” Türkiye’nin en etkin barolarından biri olan; evrensel insan hak ve özgürlüklerini, hukukun üstünlüğünün, demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletini yılmadan savunan Baromuz hep sanatın ve sanatçının yanında yer almıştır ve bundan sonra da yer almaya devam edecektir.  Tiyatro Topluluğumuz bu yıl daha da tecrübe kazanmıştır. Hepiniz çok ciddi emek isteyen bir iş yapıyorsunuz. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz, başarılarınızın devam edeceğine inancımız tamdır” dedi.

Toplantıya, Kültür ve Sanat Komisyonu Koordinatörü Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ayşe Duygu Özgüven, Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanı Av. Kahraman Bozkurtlar’ın da katılımıyla bir araya geldiler.

Toplantıda, geçmiş dönemlerde yer alan meslektaşlarımızla tanışmaları, kadro oluşumu, yöntem belirlenmesi, provaların nasıl ve nerede yapılacağı gibi hususlarda Topluluk içerisinde yer almak isteyen avukatlar görüşlerini dile getirdiler.

Adana Barosu Kültür ve Sanat Komisyonu Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Üyesi  Av. Ayşe Duygu Özgüven de, tiyatro topluluğunun her geçen gün ivme kazandığını, yeni katılan meslektaşlarla da güç kazanılacağını, güzel işler başarılacağına inandığını, geçmişten bu yana emek veren tüm meslektaşlarını kutladığını ifade etti.

Adana Barosu Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanı Av. Kahraman Bozkurtlar da, tiyatronun zor ama zevkli olduğunu, en önemli unsurun da provalar sürecinde devamlılık olduğunu vurguladı.

 

 

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir