ADANA BAROSU KÖPEĞİYLE BİRLİKTE METROBÜSTE DARP EDİLEN SEMA BAĞBAK’IN DURUŞMASINA MÜDAHİL OLDU

17.06.2016 tarihinde Sema Bağnak adlı hayvansever boynunda tasması olan küçük ırk ‘Fındık’ isimli köpeğiyle metrobüse binmek istedi, ama güvenlik görevlileri tarafından buna izin verilmediği gibi hem köpeği hem de kendisi darp edilmişti.

 

Sema Bağbak’ın İstanbul Küçükçekmece Adliyesi 5.Asliye Ceza Mahkemesinde 2017/197 Esas sayılı dosyası ile görülen davanın ilk celsesine Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı Av. Gülşah Görür katıldı ve talebi çerçevesinde Adana Barosu’nun müdahilliğine karar verildi.

 

Baro Hayvan Hakları Komisyon Başkan Yardımcısı Av. Gülşah Görür, “Bu olayların ardı arkası kesilmiyor. Güvenlik görevlileri bu yönetmelikler hakkında bilgilendirilmelidir. Sanıkların en ağır cezaları almaları için elimizden geleni yapacağız. Kadına ve Hayvana Şiddetin her türlüsünü kınıyoruz” dedi

 

Duruşma 27 Aralık 2018 tarihine ertelendi.

 

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir