Abdullah Baştürk Parkı” ile “Nil Park” 9 Mayıs’ta Açılıyor

Yeni parklarını birbiri ardına tamamlayarak halkın hizmetine sunan Çankaya Belediyesi, Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi’nde bulunan “Abdullah Baştürk” ve “Nil” parklarını 9 Mayıs’ta törenle açıyor.

Çankaya Belediyesi, iki yeni parkı daha hizmete sunuyor. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan parklar, 9 Mayıs Salı günü düzenlenecek törenle vatandaşların kullanımına açılacak. Karşılıklı olarak yapılan iki parktan 4 bin 557 metrekarelik olanına eski DİSK Genel Başkanı “Abdullah Baştürk”, 2 bin 852 metrekarelik olanına ise “Nil” park adı verildi.

Abdullah Baştürk adı Çankaya’da yaşayacak

Türkiye’deki sendikal yaşama büyük katkılar sağlayarak işçi sınıfına uzun yıllar liderlik yapmış Abdullah Baştürk’ün adının verildiği yeni park, Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2861. Cadde ile 2873. Sokak kesişiminde yer alıyor. Toplam alanı 4 bin 557 metrekare olan park, bölgeye 2 bin metrekare yeşil alan kazandıracak. Koşu yolu, fitness alanı, 2 adet basketbol sahası ve voleybol sahası ile spor olanaklarını ön plana çıkaran park, oturma grupları ve yeşil doğasıyla bölge halkının yeni yaşam alanı olacak.

Nil Park da aynı gün açılacak

Abdullah Baştürk parkı ile aynı anda açılacak olan Nil park ise yeşil dokusu ve çocuklara uygun oyun alanları ile dikkat çekiyor. 2 bin 852 metrekare toplam alana sahip olan park, bölgeye bin 700 metrekare yeşil alan kazandıracak. Parkta, yapraklı ve ibreli bitkiler ile çalılardan oluşan 5 bin 137 bitkinin yanı sıra çocuk oyun alanı ve kum havuzu da bulunuyor.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir