79 metrelik künefe 5 dakikada tükendi

Hatay’ın ana vatana katılışının 79.

yıl dönümüne istinaden 79 metrelik künefe vatandaşlara ikram edildi. Yüzlerce Hataylının katıldığı künefe şöleninde, 79 metrelik künefe tepsileri 5 dakika içerisinde tükendi.
yıl dönümü etkinlerinden olan künefe şöleni Antakya’nın Atatürk Caddesi’nde gerçekleşti. Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu ve CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un katıldığı etkinlikte, 79 metrelik künefe vatandaşlara ikram edildi.
Gerçekleşen etkinlikte konuşan Başkan Savaş, her yıl olduğu gibi bu yılda künefe şölenini gerçekleştirdiklerini ifade etti. Başkan Savaş, “Bugün Hatayımızın ana vatana katılışının 79. yılını kutluyoruz. Bu vesileyle de Atatürk Caddesi’nde 79 metrelik künefemiz var. Bugünlere biz kolay gelmedik. Bugünlere atalarımızın yaklaşık 16 yıl süren kutsal mücadelesi sonucu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok büyük desteğiyle önce kendimiz 10 ay 20 gün bir devlet olduk. Daha sonra da kendi isteğimizle Türkiye’nin ’Serhat Şehri’ olduk” dedi.
Başkan Lütfü Savaş’ın konuşmalarının ardından ilk künefe protokol tarafından vatandaşlara ikram edildi. Yoğun katılımın olduğu künefe şölenindeki 79 metrelik künefe kısa sürede tükendi.
Gerçekleşen künefe şenliği, Gürcistan Halk Dansları Grubu’nun gösterileriyle son buldu.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir