Bornova’da en özel kutlama

BORNOVA BELEDIYESI’NIN BÜYÜKPARK IÇINDE HAYATA GEÇIRDIĞI DOWN KAFE’NIN ÜÇÜNCÜ YIL KUTLAMARINDA EĞLENCELI ANLAR YAŞANDI. KAFE’DE ÇALIŞAN DOWN SENDROMLU GENÇLER AYRI AYRI HAZIRLADIKLARI RESIM ÇALIŞMALARINDA, “+1 FARKLA YAŞAMIN IÇINDEYIZ, DOWN KAFE 3 YAŞINDA” YAZISI OLUŞTURDU. PASTA KESIMININ ARDINDAN SERGILENEN DANS GÖSTERISI ILGI ILE IZLENDI. BORNOVA BELEDIYE BAŞKANI OLGUN ATILA KUTLAMAYA EŞI VE ÇOCUKLARI ILE BIRLIKTE KATILARAK DOWN SENDROMLULARI YALNIZ BIRAKMADI.

Down Sendromlular için Bornova Belediyesi’nin Büyükpark içinde açılışını 3 Aralık Engeli Hakları Farkındalık Günü’nde yaptığı +1 Down Kafe üçüncü yaşını kutladı.

Kafe’de çalışan Down Sendromlu gençler ayrı ayrı hazırladıkları resim çalışmalarında, “+1 Farkla Yaşamın içindeyiz, Down Kafe 3 yaşında” yazısı oluşturdu.

Pasta kesiminin ardından sergilenen dans gösterisi ilgi ile izlendi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila kutlamaya eşi ve çocukları ile birlikte katılarak Down Sendromluları yalnız bırakmadı.

Kafede çalışan Down Sendromlu gençlerden Korhan Korkmaz’ın annesi Nesibe Korkmaz, “Down Kafe bize umut oldu. Kol kanat oldu. Yeni dostlar edindik. Çocuklarımız sosyalleşti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Şükrü Akyol’un babası Kemal Akyol da bu projede emeği geçen başta Başkan Olgun Atila olmak üzere herkese teşekkür ederek, “Çocuklarımız burada çok mutlu oluyor. Daha önce hayal bile edemeyeceğimiz şekilde sosyalleşiyor” diye konuştu.

Burak Bilge’nin annesi Gülten Bilge de evden bile çıkamayan çocukların Down Kafe sayesinde artık tek başlarına alışveriş yapmaya gidebildiklerini söyledi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da özel kardeşlerimizle birlikte olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek şöyle konuştu:

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’dan…

Bir bir farkındalığı ortaya koyduk. Hayata birlikte paylaşıyoruz. Maçlara ve diğer sosyal aktivitelere bu özel kardeşlerimizle birlikte gidiyoruz. Umarım yüzleri hep güler. Güzel günler yaşarlar. Down kafemiz üçüncü yaşı kutlu olsun.”

 SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir