3 Metrekare Dükkana 35 Yılını Sığdırdı

Kahramanmaraş’ta 65 yaşındaki berber Ahmet Baltacı, müşterilerine 35 yıldır, 3 metrekarelik dükkanında hizmet veriyor. Kahramanmaraş’ta 65 yaşındaki berber Ahmet Baltacı, müşterilerine 35 yıldır, 3 metrekarelik dükkanında hizmet veriyor. Baltacı, “Ben emekli oldum ama ileride oğluma devredeceğim bu dükkanı” dedi.

Divanlı Mahallesi’nde yaşayan Ahmet Baltacı, 12 yaşında başladığı berberlik mesleğini 3 metrekarelik mütevazi dükkanında sürdürüyor.

Günde ortalama 5 kişiyi tıraş ettiğini bunun yanında daimi müşterileri olduğunu belirten Baltacı, “Mesleğimi, Erzurumlu Kadir’in oğlu  Cemil Topal‘dan öğrendim, daha sonra askere gittim. Askerden geldikten sonra 1980 yılından beri Divanlı Mahallesi’nde gördüğünüz bu küçük dükkanda berberlik yapıyorum. Burası küçük bir dükkan, 35 yıldır bu dükkanda ekmek paramızı kazanıp rızkımızı burada arıyoruz. Yıllardır bende tıraş olan özel müşterilerim var. Ben emekli oldum ama ileride oğluma devredeceğim bu dükkanı” dedi.

Tarak ve makasla hünerini sergileyen Ahmet Baltacı’nın müşterilerin Hamdi Şirikçi, “Burası 70 yıldır berber dükkanı, Ahmet ustadan önce de berber ustalarımız vardı. Ahmet ustamız onlardan sonra geldi aynı geleneği takip etti. Ahmet usta kişiliğiyle de bilinen bir insan ve bu küçük dükkanda da 2 aile geçiniyor. Kendisi emekliliği hak etti ama gözünün gördüğü son duruma kadar bizleri tıraş etmesini istiyoruz” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

Sultan AVCI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir