24 Kasım Öğretmenler Günü mesajımızdır

Başta Başöğretmen Atatürk ve yeni toprağa verdiğimiz değerli öğretmen ve müdürümüz Recep Cahit Özer hocamız olmak üzere, toplumumuzun en özverili ve saygıdeğer unsurları ve geleceğin fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerinin mimarı olan öğretmenlerimizin günlerini kutluyor, önlerinde saygı ve sevgi ile eğiliyoruz.

Bugün, ülkemizde değerli öğretmenlerimiz, geçim sıkıntısı, atanamama/ücretli öğretmenlik, mülakat, baskı ve işten atılma tehdidi altında, her türlü zorluğa göğüslerini siper ederek görevlerini yerine getirmeye çalışmakta iken, bu en değerli varlıklarımızın sorunlarını çözmesi gereken siyasi iktidarın tek yaptığı ise, kendileri için bir mutluluk hapı niteliğinde olan torba yasalar..

Bakın bugün meclisimiz anayasa komisyonunda ne görüşülmeye başlandı? Hayır öğretmenlerimiz ve değerli emekçilerimizin sorunları değil, Yüksek Seçim Kurulu ve Seçim Kanunu ile ilgili kıyak değişikliler.. İçinde siyasi partilerin görüşleri yada sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yok.

Torba yasa; tüm sandık başkanlarının atama ile belirlenmesini öngörüyor, yine sandıklarda görev almak isteyen müşahitlerimize aşılması imkansız kısıtlamalar getiriyor. Böylece seçimin tarafları olan siyasi partilerin zaten kısıtlı olan denetleme ve sandıklara sahip çıkma haklarını tümden yok olacak. Chp mecliste bir başına direniyor, herkes için.. Destek olun, bilgilenin ki ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım.

Yine öğretmenlerimize kadro açamayan, ödenek ayıramayan siyasal iktidar, Torba yasayla meclisten 37 milyar ek borçlanma yetkisi talep ediyor. Hem de bütçe dışı. Yani yeni vergiler, yükümlülükler bizleri bekliyor. Sarayın daha fazla şaşaa içinde yaşaması için, daha fazla, hep daha fazla vergiler ve zamlar altında yaşamaya hazır mısınız..?

Yine, Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarına oranla en fazla çalışan ve en düşük maaşı alan öğretmenlerimizin, baskı görmelerine, sürekli değişen eğitim sistemi nedeniyle mesleki sorunlar yaşamalarına; yüz binlerce öğretmenimizin de atama beklemesine ama ücretli öğretmen olarak asgari ücret dahi almaksızın çalıştırılmalarına razı mısınız..?

O öğretmenlerimiz ki, geleceğimizi, çocuklarımızı yetiştirecek.. Birilerinin gelinlerinin/damatlarının en düşük puanlara karşılık mülakatla atanmalarına razı mısınız..? Yada hep birlikte dayanışmaya/bize omuz vermeye/korkmamaya hazır mısınız..? Tarihi boyunca öğretmenlere en yüksek değeri veren ve onların yanında olan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin aydınlık yarınlarının yanındadır.

Gelecek nesillerimizi çağdaş, uygar ve barış sevgisiyle dolu bir şekilde yetiştirecek olan öğretmenlerimize gönlümüzde derin vefa duygularımız ile başta Başöğretmen Büyük Atatürk ve değerli Recep Cahit Özer hocamızı rahmetle yad ediyor, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor ve tebrik ediyorum.

Ümran AYDIN

CHP Çan İlçe Başkanı

İlk olarak Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gelecek kuşakların şanlı mimarları olacak tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarının 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyorum.

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir